iPad Air 2019 Geekbench’i salladı

Haberler admin 158 Okundu
sponsorlu reklam

iPad Air 2019 Geekbench’i salladı

Apple, öldü denilen iPad Air ve iPad küçük serisini küllerinden yeninden doğurmayı başarmıştı. 2019 model iPad Air ve 5. nesil iPad mini modellerini dün sessiz sedasız satışa sunan Apple, bu modellerinde iPhone Xr ve iPhone Xs modellerinde yer alan Apple A12 yonga setine yer vermişti. Bugün ise iPad Air’ın Geekbench performans testinden aldığı puan yayınlandı.

Apple A12 yonga seti ve 3 GB RAM‘den beslenen yeni iPad Air, Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 4.806 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 11.607 puan almayı başardı. Bu skorların adeta iPhone Xs ile benzer olması uyarı çekiyor.

Tablet segmentini senelerdir domine eden Apple, yeni iPad Air modeli ile daha uygun fiyata iPad Pro ayarında bir performans sergiliyor. Apple Pencil desteği ile de dikkat çeken yeni iPad Air’in tek eksi yönü ise tasarımsal açıdan icat sunmaması olarak gösteriliyor.

Fakat Apple’ın tasarımda değişim yapmamasının sebebi muhtemelen fiyatı yerinde tutabilmek. Eğer iPad Pro gibi bir tasarıma geçiş yapılsaydı Face ID kullanılması gerekecekti ve bu da fiyatı arttıracaktı.

Deneme ettiği vasıta cayır cayır yandı

Temizlik yaparken ortaya çıktı

80 günde serveti eridi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir