iPhone 11’de 3 kamera mı olacak?

iOS admin 14 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone 11'de 3 kamera mı olacak?

Apple’ın bu yıl sonbaharda yeni telefonlarını tanıtacağını hepimiz biliyoruz. iPhone 11 olarak gelmesi beklenen yeni amiral gemileri, en düşük 2 modelle karşımıza çıkacak, bunlar da iPhone 11 ve iPhone 11 Max olacak. Kuşkusuz her tanıtılacak telefonda olduğu gibi bu modeller için de fazla sayıda akıntı var. Bunlardan biri de iPhone 11’de 3 kamera yer alacağı hakkında.

Son dönemde trend haline gelen çoklu kamera kullanımı, bilhassa Huawe Mate 20 Pro‘da en üst seviyeye ulaşmıştı hatırlarsanız. Tanıttığı iPhone XS, iPhone XS ve iPhone XR modelleriyle Mate 20 Pro’nun fotoğraf çekim yeteneklerine yetişemeyen Apple, çareyi gelecek telefonlarına bir kamera daha takmakta bulacak gibi. Yani iPhone 11’lerde 3’er kamera göreceğimiz belirlenmiş.

Elbette meslek yalnızca fazla kamera olmasında bitmiyor, bunların megapiksel sayısını da arttırmalı, hem zorunlu yazılım desteğini de vermesi lüzumlu. Bakalım Apple, bu konuda nasıl bir yol izleyecek…

iPhone 11 için gelen bir öteki rapor ise, telefonlarda geleneksel Lightning konnektörünün kalkarak, yerini USB-C‘ye bırakacağına yönelik. görünürde Apple, bu yılki iPhone’ların bir takım sürümleri üstünde USB-C ile test gerçekleştiriyor. Apple, böyle bir değiştirme yaparsa, byük bir harekette bulunmuş olur.

iPhone 12 için lazer destekli 3D kamera iddiası!

Henüz iPhone 11 tanıtılmamışken şimdiden bir sonraki telefon konuşulmaya başladı. 2020 yılında tanıtılması beklenen iPhone 12 hakkında da manâlı iddialar var. Bunlardan biri de, iPhone 12’de 3D destekli bir lazer kameranın yer alacağı.

Apple’ın 3D kamera teknolojisini, halihazırda mevcut TrueDepth ile yok, lazer tarayıcı ile tamamlayacağı konuşuluyor. Böylece 3D kamera ile yaklaşık 4.5 metreye kadar tanılama yapabilecek olan iPhone 12, bundan elbette Arttırılmış Gerçeklik noktasında menfaat sağlayacak. Halihazırda iPhone X’lerde bulunan Face ID ise TrueDepth teknolojisiyle anca 20 ila 50 cm arası tanılama sağlayabiliyor.

Kuşkusuz iPhone 12 için daha fazla süre var. Telefon 2020 yılında piyasaya çıkacak. O zamana değin önce merak etmemiz gereken iPhone 11 var önümüzde. Ola Ki Apple, iPhone 11 ile büyük hüsran yaratacak ve iPhone 12’ye gereklilik bile kalmayacak. Kim bilebilir ancak?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir