iPhone 12, 60Hz’i bırakabilir!

iOS admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone 12, 60Hz'i bırakabilir!

Yüksek ekran tazeleme oranı, şimdilik oyun telefonlarına has bir özellik. Şimdilik, çünkü sözde Apple’ın 2020’de çıkacak olan iPhone’ları, tazeleme hızını 60 hertz’ten 120Hz’e çıkaracak.

Ice Universe’in tweet’ine tarafından Apple, “2020’deki iPhone’da 60Hz/120Hz tazeleme oranları arasında geçiş yapabilen ekranları düşünüyor”. İddiaya kadar Apple, bu konuyu “Samsung ve LG ile” görüşüyor. İsmi geçen son iki firmanın dünya çapındaki AMOLED ekran üretiminin en büyük üreticileri olduğu biliniyor.

Bu bahis doğru çıksa bile, Apple birincil yüksek tazeleme oranlı mobil cihazını üretmiş olmayacak. Firmanın 2017’den beri üretilen 10,5 inç ve 12,9 inç iPad’leri, OLED ekrana sahip olmasalar da, yüksek tazeleme oranıyla geliyorlar.

Yüksek tazeleme hızı, kullanıcı arayüzünde, menüler arasında kayarken animasyonların daha akan olmasını sağlayacağı gibi, oyunlarda da grafiklerin daha yumuşak akmasını sağlayabilir. Bunun için muhakkak cihazın GPU gibi öteki donanımlarının da güçlü olması koşul. Bu icat elbette memnuniyetle karşılanacaktır ancak Apple’ın, eğer doğrusu alaka çekmek istiyorsa, iPhone 12’de daha daha eşsiz yenilikler getirmesi gerekebilir.

Apple şu lahza eylülde tanıtacağı iPhone 11’e odaklandığından, 2020’deki model hakkındaki daha detaylı dedikodular için azıcık beklememiz gerekecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir