iPhone X kilidini böyle açtılar

iOS admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone X kilidini böyle açtılar

FBI dünyada başta, Apple’ın Face ID özelliğini kullanarak bir iPhone X’in kilidini açması için bir şüpheliyi zorladı. Ohio, Columbus’taki ajanlar çocuk istismarından güvenilmez durumda yer alan 28 yaşındaki Grant Michalski‘nin evine girdi ve elindeki arama emriyle yüzünü cihazın önüne koyması için zorladılar. daha sonra fotoğrafları, sohbetleri ve öteki mümkün kanıtları rahatça aradılar.

FBI, Craigslist’deki “tabu” başlıklı yazısını keşfettikten sonra Michalski’yi araştırmaya başladı. sonra diğer bir davalı William Weekly ile küçüklerle cinsellik hakkında konuştuğu e-postaları yakaladılar. Söylenenlere tarafından bununla birlikte, Weekly’nin kızı olarak belirttiği bir kişiyle cinsel eylemler de konuşmalar arasında yer alıyordu.

FBI daha önce şüphelilerin parmak izlerini telefonlarının kilidini açmak için kullandı ve hatta bir iPhone’u ölü bir kişinin parmağının 3D baskısı ile açmaya çalıştı. Bir parmak izi veya yüz olmadan şimdiye kadar şifrelemeyi aşamadılar, çünkü Apple zeka bu bilgilere erişemiyor. Apple bütün kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atacağını söylerek emniyet güçlerinin şifreyi aşmasını sağlayacak bir arka kapı yaratmayı reddediyor.

aynı zamanda bu şart özel şirketleri durdurmadı. İsrailli firma Cellebrite, FBI kadar San Bernardino katilin iPhone’unun kilidini açtırmak için kullanılmış olabilecek bir kilit açma cihazı geliştirdi. GrayKey adında diğer bir cihazın iki iPhone’u yalnızca birkaç dakika içinde ve aynı anda açabileceği bildirildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir