iPhone’a yine Samsung imzası

iOS admin 57 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone'a yine Samsung imzası

Apple hayranları, uzun bir süredir şirketin iPhone’larında, daha doğrusu iPhone ekranlarında 120 Hz onarım hızını sunmasını bekliyor. Oysa demin bu yenileme hızı sunulmuş değil. gerçi, son birkaç aydır, iPhone 13’ün nihayet daha yüksek onarım hızları getirme olasılığını vurgulayan çoğu haber ve söylenti ortaya çıkmış durumda.

Cupertinolu şirket, iPhone’larında kullanılan OLED panellerinin çoğu için zaten Samsung Display’e güveniyor. Bu Nedenle, iPhone 13’ün 120Hz OLED panellerin de Samsung Display tarafından sağlanacağını bildirmek her hâlükarda şaşılacak olmayacaktır.

Güney Kore’den gelen yeni bir habere göre, Samsung Display, en üstteki düzey iPhone 13 modelleri için düşük sıcaklıkta polikristalin oksit (LTPO) ekranlar tedarik edecek. Bunların muhtemelen iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olacağı tahmin edilebilir.

LTPO teknolojisi, 120 Hz onarım hızını iPhone’lara getirmek için epeyce önemli. Batarya ömrünü önemli bir şekilde etkilemeden gelişmiş yenileme hızına müsade veren bu teknoloji, gücü daha verimli kullanan bir arkadaki panel sağlıyor. Söylenilene kadar Samsung Display, Apple için bu ekranların özel tedarikçisi olacak.

Hem bu paneller, yeni iPhone’ların içindeki tek Samsung yapımı parça olmayacak. Samsung Electro-Mechanics, yeni iPhone’lar için Apple’a sert esnek baskılı devre kartları (RFPCB) da sağlayacak. RFPCB, OLED panelleri ana karta bağlayan kısım olarak tanımlama edilebilir.

Apple, Samsung Display’e olan bağlılığını eksilmek istese de, halen fazla sayıda panel satın elde etmek zorunda olduğu açık. Yapılan tahminlere kadar, Samsung Display bu yıl iPhone 12 ve iPhone 13 için Apple’a 110 milyondan fazla panel miktar edecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir