iPhone’da Google Fi Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

iOS admin 135 Okundu
sponsorlu reklam

iPhone'da Google Fi Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Google’ın sim kart destekli operatör sistemi, eski adıyla Project Fi yeni adıyla Google Fi bundan böyle iPhone’larda da kullanılabilecek. iphone’larda Google Fi kullanmadan önce bilmeniz gereken bir takım özellikleri haberimizde bulabilirsiniz.

Yıllardır sadece esas Android telefonlarda kullanılabilen Google Fi, bundan böyle o kadar fazla android cihazda hatta iPhone’larda kullanılabiliyor. Uzun zamandır iPhone kullanıcılarının beklediği nitelik sonunda gelmiş olsa da kulanmadan önce bir takım uyarılara dikkat etmekte fayda var. Aşağıdaki haberimizden Google Fi ile alakalı bilgileri detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

iPhone 5s veya daha yeni bir iPhone’a sahip olmanız gerekiyor

Yeni iPhone modellerinden birine sahipseniz Google Fi’yi kullanabilirsiniz fakat iPhone 5, 4 gibi eski model telefonlarınız varsa ne eyvah ancak uygulamadan faydalanamayacaksınız.

iPhone’unuzun unlocked (açık) olması gerekir

Telefonu operatör taahhütlü aldıysanız Google Fi işe yaramayacaktır. Telefonunuzun “unlocked” versiyon olup olmadığını bilmiyorsanız aldığınız satıcıyla irtibat kurup durumunu öğrenebilirsiniz.

4G ve Roaming desteği var

iPhone’unuz yukarıdaki şartları sağlıyorsa bundan böyle Google Fi’yi kullanabilirsiniz. 7/24 takviye sistemi mevcut olan Google Fi de sınırsız arama, sınırsız mesajlaşma ve yüksek hızlı internet desteği olacak.

Sınırlı sesli mesaj desteği olacak

iPhone’larda bulunan sesli mesaj desteği tam manasıyla kullanılamayacak lakin esas görevini yerine getirecek. Google, gelen sesli mesajları kendisi dinleyip yazılı olarak sunacak.

Kaynak : https://www.androidcentral.com/using-iphone-google-fi-top-things-you-need-know

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir