İşte Elon’un Starship’i!

Genel admin 231 Okundu
sponsorlu reklam

İşte Elon'un Starship'i!

SpaceX, 2018 yılı içinde 20’nin üzerinde defa kalkış gerçekleştirdi, fakat şirketin gelecek için fazla daha büyük planları olduğu muhakkak. Geçtiğimiz gece şirketin CEO’su Elon Musk, üretim aşamasında olan Starship’in prototip versiyonunun bir fotoğrafını twitter’da paylaşarak büyük merak uyandırdı. “Paslanmaz Çelik Yıldız Gemisi” biçiminde paylaştığı fotoğraf, fiilen de oldukça güzel görünüyor. Peki, Starship ne için tasarlanıyor?

Ipucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Stainless Steel Starship pic.twitter.com/rRoiEKKrYc

Starship, daha önce Musk’ın “BFR” olarak tanıttığı dev roketin yeni ismi ve SpaceX bu “yıldız gemisi” ile insanları Ay’a, oradan da Marsa taşımayı amaçlıyor. Daha önce Apollo astronotlarını Ay’a götüren Saturn V roketinden daha büyük ve daha enerjik bir roket üzerinde çalıştıklarını ifade eden SpaceX, görünen o oysa bu konuda bir hayli ciddi. Zira roketin boyutları bunun hakkında akıl veriyor.

Musk, Teksas’taki SpaceX tesisinde yapı edilen heybetli roket prototipinin paslanmaz çelikten oluştuğunu söylediği twit’inin gerisinde yaptığı yorumlarda da, paslanmaz çeliğin karbon fiber malzemeye tarafından fazla daha yüksek sıcaklıklara direnç gösterebildiğini ve daha hafif olduğunu söylüyor.

SpaceX, Starship’i 2019 yılında deneme edecek. Yine Musk’ın söylediğine göre şirket, bu deneme uçuşları için yeni cins Raptor motorlarından üçünü kullanacak.

Önceki Haber1990’ların Ilk Web Tarayıcıları Bunlardı!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir