İşte gelecek; Bosch ve Daimler ortaklığında araçların otomatik park edildiği otopark Video

Otomobil admin 35 Okundu
sponsorlu reklam

İşte gelecek; Bosch ve Daimler ortaklığında araçların otomatik park edildiği otopark Video

Sürücüsüz araba sistemleri bizlere yalnızca yol alırken rahat sağlamayacak. Bunu göstermek isteyen Bosch ve Daimler, araçların otomatik park edildiği otopark hazırladı.

Mercedes-Benz ana şirketi Daimler ve otomobil tarafına büyük siklet veren firmalardan Bosch, Almanya Stuttgart’ta yer alan Mercedes-Benz Müzesi’nin otoparkını otonom ayla getirdi. Geleceği gözler önüne seren ikili, otoparka getirilen araçların “otonom / sürücüsüz / otomatik olarak” kendisini park ettiği bir geleceği çoktan hakiki kılıyor. Bu altyapıda otopark içerisine gelen şoför belirlenen noktada aracından iniyor. sonradan bağlı akıllı telefondan bir komut vererek aracının otomatik park gerçekleştirmesini sağlıyor. Aracın kendi sensörleri ve park alanındaki diğer donanımlardan yararlanan altyapı, bu sayede epeyce tehlikesiz bir park süreci sunuyor. Varsayım edebileceğiniz üzere sistem otopark çıkışında da aynı şekilde çalışıyor. Aracınız telefonunuzdan verdiğiniz komut ile kendisini park ettiği yerden kalkarak belirlenen alana otomatik olarak gelebiliyor.

otopark ücretleri

Bu otomatik park süreci çok zaman kazandıracak

Sistem bilhassa park yeri arama derdini / stresini ortadan kaldırmak adına fazla güzel görünüyor. Buna ek olarak kuytu otoparklar içerisinde yol almakta / park etmekte zorlananlar için de fazla güzel olan altyapılar, gerçek anlamda yaklaşan geleceği karşımıza getiriyor. Önümüzdeki 10 sene içerisinde buna benzer otoparkların çok daha yaygın hale geleceği söyleniyor. Günümüz modern araçları taşıdıkları sensörler ile bu stil kullanımlara çoktan hazır durumda. Tesla araçlar bu süreci açık otoparklarda deha yapabilecek durumda bulunuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir