İşte Google Stadia için internet gereksinimi

Haberler admin 116 Okundu
sponsorlu reklam

İşte Google Stadia için internet gereksinimi

Google, geçtiğimiz günlerde bulut tabanlı oyun sistemi olan Stadia’yı duyurmuştu. Düşük geç kalma süresinin yanına sunduğu çözünürlük ile de uyarı çeken Stadia, 4K oyun deneyimini Stream ederek sunabiliyordu. Bu açıklamaların arkasından gözler Stadia’nın ne kadar internet hızı talep edeceğine çevrilmişti. Bugün ise Stadia’nın internet gereksinimleri açıklandı.

Stadia üzerinden 1080P çözünürlükte 60 FPS‘te oyun oynamak için minimumda 25 Mbps internet hızına sahip olmanız gerekiyor. Stadia, 4K çözünürlük ve 60 FPS için ise minimumda 30 Mbps internet hızı talep ediyor. Tabii bu hızların asgari olduğunu belirtmekte avantaj var.

Sorunsuz bir Stream oyun deneyimi için 50 Mbps internet ve kaliteli 5 GHz Wi-Fi Router‘a sahip olmanız gerektiğini belirtelim. ISS’lerin verdiği modemlerin birçok 2.4 GHz bandından Wi-Fi hizmeti veriyor. Eğer etrafınızda fazla artı Wi-Fi ağı varsa; 2.4 GHz bandında frekanslar karışıyor ve Stream’da dalganlanmalar yaşanıyor.

Stadia ilk olarak Amerika ve ana Avrupa ülkelerinde 2019 yılı içerisinde kullanıma sunulacak. Xbox One X‘deri bile daha enerjik olan Stadia’nın demin ülkemize ne süre geleceği bilinmiyor.

Google’ın Stadia hizmeti ilk bakışta fazla güzel görünebilir. Ancak bu Stadia’nın fiyatı, servisin ne değin iyi olup olmadığını belirleyecek. Stadia için aylık mı yahut oyun başına mı ödenti ödeneceği henüz bilinmiyor. üstelik serviste hangi oyunların olacağı maalesef ancak belirsizliğini koruyor.

 

İki ülkeye korkutan uyarı

Ersun Yanal’dan Barcelona formülü

Salah’ın annesini kızdıran resim

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir