İşte robotik şampiyonu!

Yapay zeka admin 211 Okundu
sponsorlu reklam

İşte robotik şampiyonu!

İstanbul Ülker Arena’da düzenlenen liselerarası robotik yarışması First Robotics Competitions (FRC) Turkish Off-Season Turnuvası, İstanbul, Ankara, İzmir öncelikle olmak üzere 14 farklı şehirden birçok liseli öğrenciyi bir araya getirdi. Takımlar halinde okullarını temsil eden gençler en iyi yapabilmek için yarıştı. 14 kişiden oluşan Özel İzmir Amerikan Koleji – First Robotic Competition (FRC) Takımı ACI 35, birlikte yarıştığı  İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Eskişehir Gelişim Okulları ile üstünlük sevinci yaşadı.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

YAZ TATİLİNDE DE ÇALIŞTILAR

YAZ TATİLİNDE DE ÇALIŞTILAR

ACI 35 Takımı, yaz tatili boyunca Google Hangouts üzerinden video konferans toplantıları yaparak yarışmaya hazırlandı ve robot tasarımına devam etti. Yarışmaya bir hafta kala özellikle son üç günde robotu tamamlayan ve böylece robota “3 days” adını veren ACI 35 Takımı, İstanbul’daki yarışmada, 64 takım aralarında takım yarışlarında birinci olma başarısını gösterdi.

ACI 35 Takımı’nın teknik kaptanı 10. sınıf öğrencisi Arif Kerem Dayı, şu bilgileri verdi: “FRC yarışmalarında, ön eleme maçları ve elemelerde başarı elde eden takımlar, kendilerinin haricen 2 takımla daha ittifak kuruyor. Bu ittifaka ait 3 robot, muhalif ittifaktaki 3 robotla yarışarak puan topluyor. ACI 35 Takımı olarak, 8 ittifakın kalabildiği play-offlara, İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Eskişehir Gelişim Okulları’nın takımlarıyla ittifak kurup devam ettik. Yarışmada, her maçı kazanıp şampiyonlukla ayrıldık. Hedefimiz önümüzdeki turnuvaları da kazanarak ülkemizi, geçen sene olduğu gibi, yeniden yurt açık havada temsilcilik olabilmek.”

Önceki HaberCanlı: iPad Pro ve MacBook Etkinliği Sonraki HaberYeni Havaalanı En Yüksek Teknoloji ile Geliyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir