İşte yeni OPPO Find X’in işlemcisi

Android admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

İşte yeni OPPO Find X'in işlemcisi

5G’nin global yaygınlaşmasını süratli gitmek ve 5G deneyimlerini daha da amacıyla Qualcomm Technologies ve dünyadaki diğer teknoloji ortaklarıyla meslek birliğini güçlendirmeyi hedefleyen OPPO, her sene düzenlenen Snapdragon Tech Summit Digital 2020’de yeni Find X Serisi’nin lansmanını 2021 yılının ilk çeyreğinde yapmayı planladığını açıkladı. Bu serideki cihazlar Qualcomm Snapdragon 888 5G Mobil Platform ile çalışan ilk akıllı telefonlar aralarında yer alacak.

OPPO Başkan Yardımcısı ve Global Satışlar Başkanı Alen Wu: “OPPO ve Qualcomm Technologies uzun zamandır yakın bir ilişki içerisinde. Mobil deneyim arayışında aynı vizyonlara sahibiz. Geride bıraktığımız birkaç yıl 5G’yi gerçeğe dönüştürme dönemiydi. Artık 5G’nin heybetli potansiyelini hayata devretmek için çalışıyoruz. Qualcomm Technologies’in en son hizmete sunduğu Snapdragon 888 5G Mobil Platform 5G, görüntüleme ve yapay akıl deneyimlerini çok büyük ölçüde geliştiriyor. 2021’in birincil çeyreğinde gücünü Snapdragon 888’den bölge zeki telefonların amiral gemisini kullanıcılara sunan birincil şirketler arasında yer alacağımız için heyecanlıyız. Gelecek Find X Serisi’nin bütün dünyada kullanıcılara ayrıntılı ve mucizevi bir deneyim yaşatacağından eminiz,” dedi.

Yeni Find X Serisi mobil performansta mükemmelliği sunacak

5nm işlem teknolojisi ve Qualcomm® Snapdragon™ X60 5G Modem-RF sistemi ile donatılan sektör lideri Snapdragon 888 5G Mobil Platform, daha iyi bir performans sunarken, OPPO’nun Find X 5G amiral gemisi cihazlarında 5G, görüntüleme, suni akıl ve oyun deneyimlerini pekiştiriyor. Tüm bunlara ek olarak yeni süratli, OPPO INNO DAY 2020’de tanıtılan, OPPO’ya ait Android’in birincil 10-bit Mutlak Renk Idare Sistemi bir uçtan bir uca ekran ve kamerada sınırları zorlayacak. Tüm bu özellikler Find X Serisi’ni 2021’de heyecanla beklenen 5G amiral gemisi akıllı telefonlar arasına katıyor.

Yıllar içinde Snapdragon 5G mobil platformlarla çalışan birçok ürünün lansmanını yapan OPPO, uzun zamandan beri 5G’de öncü ve geliştirici rol oynamayı hedefliyor. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında OPPO Reno 5G, Snapdragon 855 ile çalışan birincil 5G zeki telefon olarak piyasaya çıkmıştı. Aynı yılın haziran ayında, Qualcomm Technologies ve Ericsson ile meslek birliği yapan OPPO Reno 5G ile ‘Avrupa’da En İyi 5G Şebeke Gelişimi’ ödülünü kazandı. Bu sene ise OPPO, hepsi Snapdragon mobil platform ile çalışan 5G teknolojisine sahip Find X2 Serisi ve Reno3/Reno4 serilerinin lansmanını yaptı. OPPO ve Qualcomm Technologies iş birliği hemen zeki saatleri de kapsayacak şekilde genişledi ve Snapdragon kullanan geniş bir zeki cihaz mahsul yelpazesi kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

OPPO’nun 5G konusunda Qualcomm Technologies ile yaptığı araştırmalar yeni mahsul geliştirmenin ötesine geçiyor. 5G’nin global pazarlarda ticarileşmesi sürecini hızlandırmak için OPPO ve Qualcomm Technologies birçok kez birlikte çalışarak dünyanın önde gelen telekom operatörleriyle 5G testleri yaptılar. Örneğin OPPO, Ericsson, Qualcomm Technologies, Swisscom ve Telstra ile birlikte sektörün ilk DSS (Dynamic Spectrum Sharing-Dinamik Spektrum Paylaşımı) aramasını 2019’un aralık ayında gerçekleştirdi. Geçtiğimiz temmuz ayında ise OPPO, Qualcomm Technologies, Ericsson ve Vodafone iş birliğiyle Birleşmiş Krallık’ta ilk Egemen 5G şebekesinin kurulmasına katkıda bulundu.

Bugün itibarı ile OPPO dünyada 70’den fazla büyük şebeke operatörü ile meslek birliği yapıyor ve bunların arasında 40’tan artı operatör 5G hizmetleri arzetmek için OPPO ile çalışıyor. Bu karşılıklı girişimler Avrupa, Japonya ve Latin Amerika gibi bölgesel pazarların da büyümesini sağladı. Önümüzdeki dönemde OPPO ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ marka yaklaşımını koruyacak ve ortaklarıyla ortak üstünlük karşılayan iş birliklerini sürdürecek. OPPO, Qualcomm Technologies gibi diğer endüstri lideri şirketlerle de iş birliği yaparak 5G’deki olasılıkları keşfetmeyi ve tecrübe interneti çağında teknolojik yeniliklerle kullanıcılara küresel düzeyde hizmet sunmayı amaçlıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir