İzmir’de silahlı saldırı yapıldı, muhtar PUBG’yi suçladı

Haberler admin 190 Okundu
sponsorlu reklam

İzmir'de silahlı saldırı yapıldı, muhtar PUBG'yi suçladı

İzmir’de oldukça ilgi çekici bir durum yaşandı. 1 ay içerisinde İzmir’in Konak ilçesinde 10 konut ve 1 araba kurşunların hedefi oldu. Bu olayı garip yapan ve haber olarak almamızı sağlayan şey ise mahalle muhtarının Playerunknown’s Battlegrounds, yani kısa adı ile PUBG ile ilgili yapmış olduğu talimat oldu.

İzmir’de silahlı atak yapıldı, muhtar PUBG’yi suçladı

Sputnik sitesinin haberine tarafından bu silahlı saldırı olayı ardından semt muhtarı olan ve görünürde bu konuda uzmanlaşan Sumru Benligül bazı açıklamalarda bulunmuş. Mahallede her yaştan kişinin PUBG oynadığını bildiren Benligül, “Kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu bundan böyle çılgınlık derecesine ulaştı. Ben, kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu oyuna özenmeyle alakalı bir koşul olabilir. Polis araştırıyor; fakat az önce bir sonuç elde edebilmiş değiliz. Önümüz yaz, bu mahallede insanlar, yazın hep açık havada olurlar. Eğer bu şekilde devam ederse birisi vurulabilir. Bir lahza önce bu olayların faillerinin bulunmasını istiyoruz” sözlerini sarf etmiş. 

Açıkçası oyun oynama olayı ülkemizde bütün bir karmaşaya dönmüş durumda. Ebeveynlerin oyunları bir kaçış yolu olarak gördüğü, yaş sınırlandırmalarına asla bakılmadığı ve çocukların bazı oyunlardan etkilendiği bir gerçek. Lakin her olayın arkasında oyunlara suç atılmasına da alıştık desek sanırım yanlış söylemiş olmayız. İşin gülünç olan tarafı ise lüzum haberlerde gerekse de bu stil olaylarda konuyla ilgili az daha saçsız alaka kişilerin konuşuyor olması.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir