Kamerayı gizleyen gizleyene…

Android admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Kamerayı gizleyen gizleyene...

Zeki telefon üreticileri bir süredir telefonlarının ön yüzündeki kamerayı gizlemek için farklı alanlara yönlendirilmiş yollar deniyorlar. Bir süredir çentik ve delik biçiminde ekrana entegre halde görmeye alıştığımız ön kameralar, yakın bir gelecekte en ince ayrıntısına kadar gizli şekilde karşımıza çıkacaklar. Hatta bunların ilk örnekleri de ortaya çıkmış durumda. ZTE Axon 20 5G modeli, kamerayı görünmeyecek şekilde ekrana entegre eden birincil akıllı telefon olurken, OnePlus da onu peşine düşüp takip etme düşüncesinde. Ama bunu bambaşka bir yorumda bulunarak yapacak.

LetsGoDigital tarafından ayrım edilen bir berat örneğine göre, OnePlus markası ön kamerayı ekrana entegre etmek yerine, eski cins akıllı telefonlarda olduğu gibi yeniden çerçeveye yerleştirecek. Peki, bunun nesi öbür derseniz, şirket bunu pek ince bir dokunuş ile yapmayı amaçlıyor ancak, bakıldığında ön kamera çerçevede adeta hiç görünmeyecek. Raporda, çağdaş telefonlarda görmeye alıştığımız telefonların ön kameralarından fazla daha minik boyutta olacağı açıklama edilmiş, lakin bu kameranın boyutu net olarak belirtilmiş yok.

Bu çözüm olacak mı ve doğrusu gizlenen kameralara güçlü bir alternatif halini alacak mı, bunu kuşkusuz telefonu görmeden anlatmak zor. Tabii diğer yana bu yalnızca bir berat örneği; OnePlus, gelecek telefonlarında çok diğer bir yol da izleyebilir. Bekleyip göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir