Karayip Korsanları’ndan Şaşırtıcı Haber!

Haberler admin 154 Okundu
sponsorlu reklam

2003 yılında gösterime giren Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti) tüm dünyada şaşırtıcı bir başarı elde etti. Jack Sparrow görevinü üstlenen Johnny Depp, Screen Actors’da en iyi oyuncu seçilirken, Oscar’a da aday oldu. Söz mevzusu film 140 milyon dolar yapım bütçesine rağmen, 700 milyon dolardan fazla gişe kazançı elde etti.

Johnny Depp, bocalayan kariyerinde küllerinden doğantu. Depp’e; Yüzüklerin Efendisi’nden tanımış olduğumız Orlando Bloom, Oscar ödüllü aktrist Keira Knightley, bol ödüllü usta oyuncu Geoffrey Rush, Zoe Saldana, David Ballie benzer biçimde oyuncular eşlik etmişti. Yönetmen nazaran Verbinski mucizeler yaratmıştı. Devam filmleri kaçınılmazdı: İkinci ve üçüncü film de Verbinski tarafınca yönetildiler ve milyar dolar sınırı aşmayı başardılar.

Serinin dördüncü filminde Orlando Bloom ve Keira Knightley yer almasa ve yönetmenliği Rob Marshall üstlense de, yapım 1 milyar dolar sınırını kolayca geride bıraktı. Sadece eleştirmenler yapımı yerden yere vurdu. Zira Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides RT ve Metacritic şeklinde otoritelerden 35/100 puan bile alamadı.

Beşinci film ise tam bir hüsran oldu. Yapım bütçesi 200 milyon doları aşmış, reklam bütçesi de katlanmıştı. Karayip Korsanları’nın beşinci halkası 770 milyon dolar gişe kazançı ile, stüdyoya çok azca kar ettirdi. Beşinci filmimizde Depp de pek çok uzmanın eleştirisine maruz kaldı.

Maalesef Johnny Depp, yıllar içerisinde yıldız ışığını kaybetti. Depp, karısı Amber Heard’e (Aquaman) ev içi şiddet uygulamakla kabahatlandı ve ondan boşandı. Oyuncu birbirinden başarısız filmlerde yer aldı. Depp, aynı süreçte aşırı madde kullanımı ile de suçlandı. Hatta iddialara göre Depp, alkole ayda 20.000 dolardan fazla para harcıyordu.

Altıncı film beklenirken, sürpriz haber yapımcı Disney Studios’tan geldi. Disney Studios’tan meydana getirilen resmi açıklamaya bakılırsa, seri yeni bir film ile devam edecek. Yapımcı Sean Bailey “Karayip Korsanları’nı çok seviyorum. Bizlere harika anlar yaşattılar. Sadece yeni bir enerji ve canlılığın süreı geldi. Bu süreçte Johnny aramızda olmayacak. Serinin oyuncularına ne kadar teşekkür etsek az. Bununla beraber yepyeni fikirlerimiz var ve onları uygulamaya niyetliyiz.” ifadelerini kullandı.

Karayip Korsanları’nın yeni halkasının en geç 2021 senesinde gösterime girmesi umut ediliyor. Sadece o zamana kadar Jack Sparrow’suz bir Karayip Korsanları filminin iyi mi olacağı kafaları karıştırmaya devam edecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir