Kojima Productions çok yakında yeni oyununu duyuracak

Haberler admin 18 Okundu
sponsorlu reklam

Kojima Productions çok yakında yeni oyununu duyuracak

Kojima Productions Sanat Yönetmeni, stüdyonun yeni oyununu duyurmasının “çok yakında” mümkün olduğunu söyledi. Ekipten gelecek bir sonraki oyun için yakın zamanda bir ilan gelmesi bekleniyor. Yeni bilgiler stüdyonun sanat yönetmeni Yoji Shinkawa’dan geliyor.

Kojima Productions tarafından oyun duyurusu bekleniyor

AI Hub ile bir video röportajı esnasında, şirketin ikinci oyunuyla ilgili herhangi bir teferruat paylaşıp paylaşmayacağı sorulan stüdyo sanat yönetmeni Yoji Shinkawa, konuşmasının ardında ipuçları bıraktı.

Uzun süredir Hideo Kojima ile birlikte çalışan Shinkawa, Metal Gear serisindeki mecha tasarımı çalışmalarıyla en iyi şekilde tanınır. Kendisine yöneltilen sorunun arkasından “Elbette bir şey yapıyorum ve size olasılıkla bunu çok yakında duyurabileceğimizi söyleyebilirim” dedi.

Bkz: Dijital oyun nasıl geliştirilir? Oyun geliştirme aşamaları

Kojima Productions Ekim 2020’de yeni bir proje için kadrosunu topladığını doğrulamıştı. Death Stranding’in geliştiricisi Tokyo stüdyosunda 25 açık pozisyonu yüklenmek için “sınıfının en iyisi yetenekleri” aradığını söylemişti. Hemen ise fazla yakında yeni bir oyun duyurusu geleceği yönünde haberler alıyoruz.

Kojima Productions yakında yeni oyununu duyurabilir

Stüdyo, Death Stranding’in Kasım 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yanlamasına bir sonraki projesiyle ilgili minik ipuçları vermeye devam ediyor. Kojima yeni oyun projesine hazırlanmak için dehşet filmleri izlediğini söyledi ve Nisan 2020’de bir gün “devir niteliğinde” bir korku oyunu gerçekleştirmek istediğini dile getirmişti. Ertesi ay Kojima büyük bir geliştirme projesinin iptal edildiğini, fakat bir sonraki oyunu için “erken planlama aşamalarında” olduğunu iddia etmişti.

Bkz: Dijital oyunların gelişimi ve karşılaşılan çıkmazlar

Yakın zamanda yeni projenin Death Stranding 2 olabileceğini öne süren görseller Twitter’da paylaşılmıştı. aynı zamanda bir takım söylentiler Death Stranding için genişletilmiş yeni bir sürüm olan “Extended Edition” versiyonunun piyasaya sürüleceği yönünde. Fakat şirketten az önce ne bu söylentiler ne de yeni oyunun ismi hakkında devlete ait bir izah etme yapılmadı. gerçi gelecek oyunun PC platformuna çıkması konusunda güçsüz da olsa bir olasılık var. Kojima’nın yaptığı açıklamalarla PC platformuna sempati duyması ve buradaki pazarı değerlendirmek istemesi iyiye işaret olabilir.

Bkz: Hideo Kojima: ‘PC’ye karşı sevgi ve yakın olma hissediyorum’

Kojima Productions yeni oyunu ve diğer gelişmelerden farkında olan olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir