Kripto para birimleri yine ilgi odağı oldu

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto para birimleri yine ilgi odağı oldu

Son birkaç gündür kripto paralara olan talep artmış durumda. Bu artışın esas nedeni ise sizlerin de varsayım edebileceği üzere Elon Musk. Musk’ın attığı birkaç basit tweet bile kripto paralarda hemen olan yükselişlere neden olabiliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Musk sahibi olduğu Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı. Hatta önümüzdeki süreçte Bitcoin’in ödeme aracı olarak kabul edileceği belirtilmişti.

Yalnızca bu talimat bile Bitcoin’in tarihi zirvesine erişerek rekor kırmasını sağladı. Bu anlık sıçrama sadece Bitcoin’in değil diğer kripto paraların da bedel kazanmasını sağladı.

Peki bu trend ne değin daha devam edecek. Eğer Tesla’dan daha sonra başka küresel firmalar da kripto para birimleriyle alış-verişe yeşil ışık yakarlarsa iş ayrı bir boyuta ulaşacaktır. Fakat bu iş Tesla ile sınırlı kalırsa olay değişken. Yani kripto paraların geleceği hala bıçak sırtı bir düzeyde diyebiliriz.

Kuşkusuz burada yatırım yapılacak olan içten kripto paraları yeğlemek de kayda değer. Yahut her kripto para sahibine para kazandırmıyor. Hatta uzun bir süre gündemde kalan Ripple yatırımcısına önemli oranda para da kaybettirmişti. Görünen o ancak bu meslek azıcık da baht işi. Yani yatırım yapıp yapmamak tamamen kullanıcılara kalmış durumda.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir