Kripto para nereden ve nasıl alınır?

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto para nereden ve nasıl alınır?

Son dönemde kripto paraların ismini sık sık duymaya başladık. Her ne dek asıl akım medyada, televizyonda kripto paralara ilişkin fazla artı şey görmesek de sosyal medyanın hayli uzun bir süredir kripto para olaylarıyla çalkalandığını söyleyebiliriz.

Hali hazırda dünya genelinde işlem gören pek çok kripto para birimi mevcut. Bunlardan en bilineni ise şüphesiz Bitcoin diyebiliriz. Pek fazla kişi Bitcoin üzerine ciddi yatırımlar yapmış durumda. Son olarak Tesla da Bitcoin için 1.5 milyar dolarlık heybetli bir yatırıma imzasını atmıştı.

Peki Türkiye’de kripto para nereden ve nasıl alınır? Malum bu para birimi ülkeler tarafından meşhur olmadığından ötürü banka uygulamaları üzerinden ya da şubelerden satın alınamıyor.

Kripto para satın almak için özel borsalar mevcut. Bu borsalardan birisine tescil olarak kripto para satın alıp, satabiliyorsunuz. Yani olağan al – sat yapabiliyorsunuz.

şu anda Türkiye’de bu konuda doğrusu popüler olan 2 öbür adres bulunuyor. Btctürk ve Paribu. Son zamanda Paribu reklamları televizyonlarda da döndüğü için hayli popüler olmuş durumda.

Bu ikisi açık havada öyle fazla ad olsa da büyük paralar için seçim edilen adreslerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Kuşkusuz her platformun kendine kadar fazla ve eksileri mevcut. Bu da iyice kullanıcılara kalmış durumda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir