Kripto para piyasasına yön verenler kimler?

Haberler admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto para piyasasına yön verenler kimler?

Kripto para birimleri yeni çıkmış bişey yok. Uzun süredir varlar. Lakin son birkaç yıldır kripto paralara olan ilgi artmış durumda. Hem kripto para tarafındaki bölüm sayısı da 100’leri buldu. Kesinlikle burada hangi kripto paraya yatırım yapılacağı vs. ayrı soru işaretleri.

Bugün değineceğimiz konu ise ayrıntılarıyla bambaşka bir soruya cevap olacak. Kripto para sektörüne yön veren balinalar ne anlayış geliyor? İşte bu sorunun cevabı.

Bir kripto para biriminin çabuk şekilde yükselişe geçmesi için bir takım şartların oluşması gerekiyor. Bu şartlardan en önemlisi ise devasa yatırımlar. Burada devasa yatırımdan kastımız birkaç milyon dolar değil. Milyar dolarları bulan meblağlardan bahsediyoruz.

İşte milyar dolarlık bu yatırımları gerçekleştiren kişiler de kripto para sektöründe balina olarak anılıyor. Bu duruma en kolay en aktüel misal ise Elon Musk.

Geçtiğimiz günlerde 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapan Musk bu birimde 10.000 dolarlık bir çoğalma sağladı. Yani Musk 1.5 milyar dolarını saniyeler içerisinde 2 milyar doların üzerine çıkardı. Eğer Musk bu hamleden sonradan elindeki Bitcoin’leri tekrardan nakite çevirseydi Bitcoin başaşağı olurdu.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir