Kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşandı

Haberler admin 12 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşandı

2021 ile birlikte kripto paralara olan ilgi de manâlı oranda arttı. Geçtiğimiz yıllar özelinde baktığımızda Mart aylarının kripto paralar için çok da iyi geçmediğini görebiliriz. Acaba bu yıl tersi bir durum olur mu diye düşünürken, bu hafta korkulan oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde BTC rekor tazeleyerek 60.000 doların üzerine tırmanmıştı. Lakin ardından yaşanan düşüş ile birlikte BTC’nin değeri 53.000 dolar seviyesine değin geriledi. Dahası düşüş hala da devam ediyor.

Bu düşüşten kripto para piyasasındaki hemen hemen bütün isimler etkilendi. İlk 100 içerisinde yer alan altcoinlerde toplu bir düşüş gerçekleşti.

En büyük altcoin olan Ethereum 1600 doların altına düşerken, kısa bir vakit önce 2 dolar sınırına yaklaşarak dikkat çeken Cardano da 1.1 dolar seviyelerine düştü.

Muhtemelen Mart ayı baştan başa bu düşüş devam edecek. Nisan ayında ise esas yükselişler olabilir. Şüphesiz bu durumu çoktan kestirmek birazcık şiddet. neticede bekleyip görmek gerekiyor.

sırası gelmişken dip not olarak belirtelim. Kripto paralarla ya da diğer piyasalarla ilgili içeriklerimiz veri verme amaçlı olup yatırım tavsiyesi özelliğinde değildir. Dolayısıyla yatırımlarınızı kendi fikirleriniz doğrultusunda yapmanız gerekmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir