Kripto paralar düşüşte

Haberler admin 25 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto paralar düşüşte

Kripto paraların ani düşüş yaşadığı günler “kanlı” olarak nitelendiriliyor. Geçtiğimiz yıl 12 Mart’ta da böyle bir gün yaşanmıştı. Koronavirüs salgınının böylece çok ülkeye sıçraması sonrasında alınan kararlar hesaplı belirsizliğe neden olmuştu.

Bu hesaplı belirsizlik piyasalardaki dengesizliği de beraberinde getirmişti. Pazar hacmi muaazam derecede büyük olan kripto paralar da bu dengesizlikten nasibini aldı. 12 Mart Perşembe günü Bitcoin yaklaşık olarak yüzde 50 oranında değerinde kaybı yaşadı. BTC’de yaşanan bu düşüş diğer kripto paraları da negatif etkiledi ve top yekün bir düşüş başladı.

Yalnızca bir gün gibi kısa bir zaman içerisinde kripto paraların bedel muazzam düşüşler gerçekleşti. Bir gün öncesinde yemyeşil olan tabloda kırmızı renkler baskın olmuştu.

Acilen ise 12 Mart’ın arifesinde kripto paralarda yine bir düşüş eğilimi baş gösterdi. Geçtiğimiz gün BTC ve ETH zirveye içten yol alırken bugün ise bizleri kırmızı bir hat karşılıyor. Elbette asıl merak edilen olan yarın yani 12 Mart’ta nasıl bir tablo ile karşılaşacağımız. Muhtemelen düşüş trendi devam edecektir.
En azından uzmanların bu konu hakkındaki görüşleri bu yönde.

Muhakkak geçtiğimiz sene yaşanan gibi bir düşüşü kimse beklemiyor. Bağlı ki yine de tedbirli olmakta üstünlük var.

sırası gelmişken dip not olarak belirtelim. Bu yazıdaki hiç bir unsur yatırım tavsiyesi değildir. Kendi yatırım kararlarınızı kendinizin vermesini öneririz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir