Kripto paralar için operasyonlar gündemde

Haberler admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Kripto paralar için operasyonlar gündemde

 

Kripto para piyasasına ilgi duyanların da bildiği üzere neredeyse bütün kripto paralar gizlilik üzerine kurulu bir algoritmaya sahipler. Ama bu kripto varlıklardan bazıları Bitcoin ya da sözde tokenlere nazaran çok daha derin mahremiyet algoritmalarına sahipler

Bu tokenlerin kanunsuz örgütler göre kara para aklamak için kullanılması bazı hükümetleri harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore hükümeti bu konudaki birincil adımı attı ve gizlilik odaklı kripto paraların yerli borsalardan delist edilmesini istedi.

Gelelim ana soruya. Delist edilen mahremiyet odaklı coinler hangileri. Dash, Monero, Zcash ve Beam. Bu coinler öyle fazla kişiye tanıdık gelecektir. Çünkü Monero CPU ile, Zcash ve Beam ise GPU ile madenciliği yapılan kripto paralar.
Bu kripto paralar geçtiğimiz gün Türkiye’de hizmet veren Bitexen isimli borsa kadar da delist edildi. Muhtemelen önümüzdeki süreçte ülkemizde hizmet veren diğer borsalar da bu kripto varlıkları delist edebilirler. Süreci tedbirli bir şekilde peşine düşüp takip etmek gerekiyor.

2021 kripto varlıklar için büyümenin önemli anlamda yaşandığı bir sene oluyor. Olasılıkla önümüzdeki yıllarda kripto varlıklar hayatımızda fazla daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayacaklar. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir