Lady Dimitrescu tasarlanırken kimlerden ilham alındı?

Oyun Hileleri admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

Lady Dimitrescu tasarlanırken kimlerden ilham alındı?

Başlıca serinin 8. oyunu olan Resident Evil Village için son dönemde en çok konuşulan konuların başında Lady Dimitrescu isimli karakter geliyor. 2.9 metrelik boyu ile internetin yeni fenomen karakterlerinden biri haline gelen Lady Dimitrescu için Capcom dizayn ekibinden yeni direktifler geldi. IGN ile söyleşi yapan takım bu karakteri oluştururken nelerden ilham aldıklarını da bu açıklamalarında dile getirmiş.

Capcom, Lady Dimitrescu karakterine olan ilgiye şaşırmış

Resident Evil Village sanat yönetmeni olan Tomonori Takano oyunun teması ve bu şahsiyet ile ilgili şu sözlere yer vermiş. “Oyunun planlanma aşamasında büyük bir kale ve vampir teması üstünde karar kıldık. Bu kararla birlikte vampirlerin farklı alanlara yönlendirilmiş popüler eğlence araçlarında tarif edildiği şekliyle sınırlı kalmak istemedik” diyen Takano, vampir temasının nasıl ortaya çıktığına değinmiş.

Lady Dimitrescu‘nun genel tasarım itibari ile aslında de klasik bir vampire benzemediğini şimdiden söyleyebiliriz. Zaten oyunda değişim geçireceğine de kesin gözüyle bakılıyor. yine de anemik teni ve parlak sarı gözleri ile bu karakterin 1920’li yılların Doğu Avrupa’daki bir şatodan çıkmış gibi görünmesi istenmiş. Takano bu karakter için çizdiği ilk konsept tasarımında Lady Dimitrescu’yu kapıdan eğilerek geçerken tanım etmiş. O çizim bununla beraber oyunun Maiden isimli demosundaki sahnenin de ilham kaynağı olmuş.

Karakterin tasarımında Japon nefret hikayelerinde bulunan Hashaku-Sama ve Adams Ailesi’nden Morticia Addams karakterlerinden referans küskün. bu karakterler haricen Lady Dimitrescu’ya ilham veren bir diğer ad ise Elizabeth Báthory olmuş. Kanlı Kontes olarak da aşina Báthory, işlediği cinayetlerin yanı sıra katıldığı ayinlerle de 16. yüzyılda adı geçen isimlerden birisi olmuştu. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir