League of Legends MSI 2021 grupları açıklandı

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

League of Legends MSI 2021 grupları açıklandı

Bu sene 6 – 23 Mayıs tarihleri aralarında Reykjavik, İzlanda’da gerçekleşecek olan MSI 2021 grupları emin oldu. Yapılan açıklamada, bu sene MSI şampiyonunun liginin, Dünya Şampiyonası’na ilave bir takım daha gönderebileceği de belirtildi.

MSI 2021 Grupları Belirli Oldu

Her bir bölgenin en iyi takımının katılacağı Sezon Ortası Turnuvası’ndaki ilk eşleşmeler, bölgelerin playoff aşaması sonuçları muhakkak olmadan önce kura çekimi ile belirlendi. On iki bölgenin tümü dört aşamaya ayrıldı:

1 – Çin (LPL), Avrupa (LEC), Kore (LCK)

2 – Kuzey Amerika (LCS), Vietnam (VCS), Güneydoğu Asya (PCS)

3 – Türkiye (ŞL), Egemen Devletler Topluluğu (LCL), Latin Amerika (LLA)

4 – Japonya (LJL), Brezilya (CBLOL), Okyanusya (LCO)

League of Legends MSI 2021 grupları açıklandı

Aşamalar takımların son iki yılda gerçekleşen uluslararası turnuvalardaki (2020 Dünya Şampiyonası gibi) performanslarına bağlı olarak oluşturuldu. Küresel Işlem Direktörü Tom Martell, takımları rekabetçi gruplara rastgele yerleştiren bir yazılım kullanarak bir kura çekimini düzenledi.

A Grubu Takımları: LPL, VCS, LCL, LCO

B Grubu Takımları: LEC, PCS, ŞL, CBLOL

C Grubu Takımları: LCK, LCS, LLA, LJL

Her bir bölgeden turnuvaya katılmaya adalet kazanan takımlar, söz konusu bölgelerin olağan sezondaki playoff programlarına göre seçilecek. Son takımlar belirlendikten sonra, takımlar 6 Mayıs 2021’de maçların ilk günü için İzlanda’nın Reykjavik şehrinde bir araya gelecek. League of Legends MSI şampiyonunun ligi, Dünya Şampiyonası’na ek bir takım gönderme şansına sahip olacak

Riot Games göre ödül güncellemesi ile ilgili yapılan açıklamada bu yıl MSI şampiyonunun liginin, Dünya Şampiyonası’na ilave bazı göndereceği belirtildi. MSI tamamlandıktan sonra 2021’in nihai küresel zor sıralamaları hesaplanacak ve en üst sırayı alan lig MSI’ı da kazanma başarısını göstermediyse bir takım daha çıkarabilecek. Aksi halde bu kontenjan kuvvet sıralamalarında ikinci olan lige sunulacak.

MSI 2021, 6 Mayıs Perşembe Günü Başlayacak

Heyecanla beklenen MSI 2021, 6 Mayıs Perşembe günü başlayacak ve 23 Mayıs Pazar günü sona erecek. Riot Games, turnuvaya katılmaya hak şampiyon takımlar ve yayınlama programı da dahil elde etmek üzere, daha fazla bilginin Nisan ayının sonlarına doğru açıklanacağını belirtti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir