Legolardan Gerçek Boyutlarında Bir Chevrolet Silverado Yapıldı

Otomobil admin 265 Okundu
sponsorlu reklam

Legolardan Gerçek Boyutlarında Bir Chevrolet Silverado Yapıldı

Legolar şu hayattaki en olağanüstü şeylerden birisi olabilir. Yapabileceğiniz şeylerin adeta bir sınırı bulunmuyor. Bunun canlı örneğini de hakiki boyutlarda bir pickup yaparak göstermişler.

Araba üreticisi olan firmalar ağırlığı eksilmek ve yakıt ekonomisi artırmak için alüminyumdan, karbon fibere her türlü hafif materyali deniyor.

Bu pickup adamakıllı lego parçalarından (tamamen 334544 tane lego parçası) yapıldı. 8 Şubat’ta çıkacak olan Lego 2: İkinci Birim isimli filmini teşvik etmek için, gerçeğiyle aynı boyutta bir Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss modeli yapıldı. Yapılan bu model 2019 Detroit Auto Show’da sergilenecek. Ayrıca minyatür bir Chevrolet Silverado modeli de filmde yer alacak.

Model, 18 şahsiyet bir Lego Master Builders ekibi tarafından yapıldı. Reel boyutlu modeli yapan takım, yaklaşık 2000 saat uğraştı. Bu değin fazla uğraşmalarının arkasındaki sebep, fazla artı detaya girmeleriydi. Örneğin bu Chevrolet’in sahiden çalışan farları var.

Hakiki Chevrolet Silverado yaklaşık 2200 kg iken lego pickup yaklaşık 1500 kg ağırlığa sahip. Belki de hakiki olan modelde bazı parçaları legodan yapmaları lazım hafifletmek için.

Natürel yalnızca filmi cesaretlendirmek ve davet amaçlı üretilen bir lego pickup olduğu için çalışan bir motor beklememek lazım. Reel versiyonunda 5.3 litrelik, 355 beygir üreten, V8 bir motor var.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/cars/2019-chevrolet-silverado-1500-lt-trail-boss-life-size-lego-model/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir