LG G8 ThinQ “sesli ekranla” geliyor

Android admin 195 Okundu
sponsorlu reklam

LG G8 ThinQ

LG’nin ses üretebilen bir ekran üstünde çalıştığını, bu ekranı LG G8 ThinQ telefonunda kullanabileceğini geçen ay duymuştuk. Güney Koreli işyeri, bu dedikoduları bugün yaptığı duyuruyla doğruladı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

LG, bir sonraki amiral gemisi telefonunun Crystal Sound OLED (CSO) teknolojisiyle geleceğini söyledi. OLED ekranı diyafram olarak kullanarak titreşimler aracılığıyla ses üretebilen CSO, Nisan 2018’de gösterilmişti. LG, bu teknolojiyi kullanan bir TV’yi ise CES 2018’de göstermişti. Anlaşılan o fakat CSO teknolojisi, bundan böyle telefonlara girmeye hazırlanmış ve LG G8 ThinQ, bu teknolojiyle Mobil Dünya Kongresi’nde ortaya çıkacak.

Bu teknolojinin kullanılacak olması, cihazın daha alçak kısmında bir hoparlör bulunmayacağı anlamına gelmiyor. Bu hoparlör, stereo ses sunmak için kullanılmaya devam edilecek. Buna ek olarak iyi bir ses kalitesi için Hi-Fi Quad DAC da kullanılmaya devam edilecek. Bu kabiliyet, bazı pazarlarda satılan G6’larda yoktu ama LG V30 ile geri dönmüştü.

LG G8 ThinQ’in diğer ses özellikleri arasında telefonun dahili boşluklarını kullanarak “harikulade” bir bas ürettiği iddia edilen Boombox Speaker ve 7.1 kanallı sistemi kulaklıksız zeka taklit edebilen DTX:X 3D Surround Sound var. Bu ses yetenekleri, LG’nin Meridian ile ortaklığı sayesinde sunuluyor.

LG’nin bugünkü duyurusu, bununla birlikte firmanın Mobil Dünya Kongresi hazırlıklarının da bir onayı niteliğindeydi.

Önceki HaberMicrosoft Nisan 2020 Güncellemesine Hazırlanıyor Sonraki HaberAOC Yeni Oyun Canavarı Monitörlerini Tanıttı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir