LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

Haberler admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

Yapılan resmi açıklama ile LG telefon üretimine veda edeceği açıklandı. Son dönemde en öbür modellere yer vermesine rağmen pazarda beklenilen başarıyı yakalayamayan firma, mobil telefon iş birimini kapatacağını açıkladı. Firmadan yapılan izah etme ve detaylar şu şekilde;

LG telefon üretimine son veriyor

LG Electronics Inc. (LG), mobil meslek birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu kadar onaylandı.

LG’nin son derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya karşın stratejik kararı, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, alt cihazlar, zeki evler, robotik, suni akıl ve işletmeler arası çözümler gibi çoğaltma alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere yönlendirmesini sağlayacak.

Mevcut LG telefon modelleri satışa sunulmaya devam edecek. LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için – bölgeye tarafından değişiklik gösterecek bir zaman için – servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacak. LG, cep telefonu işinin kapanışı her tarafında tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak. İstihdamla ilgili teferruatlar ise lokal düzeyde belirlenecek.

LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

LG, mobil uzmanlığından yararlanmaya ve öteki iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG’nin mobil meslek operasyonlarının yirmi yılı baştan başa geliştirilen temel teknolojiler de korunarak mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

Cep telefonu meslek birimindeki kapanış işlerinin 31 Temmuz’a değin tamamlanması bekleniyor, ancak bir takım mevcut modeller bu tarihten daha sonra hala piyasaya sunulabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir