‘Little Nightmares ile işimiz bitti ama devamı gelebilir’

Oyun Hileleri admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

'Little Nightmares ile işimiz bitti ama devamı gelebilir'

Little Nightmares oyunları son dönemde dehşet türünün en başarılı örnekleri haline geldi. Bazı aksaklıklara sahip olsalar da özellikle atmosfer anlamında oyuncuyu boğmayı başaran çabuk için üretim ekibinden yeni talimat geldi. Konuyla ilgili IGN ekibine yapılan açıklamada Little Nightmare oyunları ile işlerinin bittiğini ve bu seriyi arkalarında bıraktıklarını açıklamışlar. Yan yapım ekibi seriyi bırakmış olsa da haklarını elinde bulunduran Bandai Namco, ayrı bir işyeri ile bu seriyi devam ettirme opsiyonuna da sahip.

Little Nightmares ekibi yeni bir oyun üstünde çalışıyor

Little Nightmares oyunları Tarsier Studios imzası ile karşımıza çıktı. Firma her iki oyunda da Bandai Namco ile anlaşmıştı. 2019 yılında ise Embracer grubu kadar satın alınan Tarsier Studios, anlaşılan Little Nightmares 2 sonrasında bu defteri kapatmış durumda. Konuyla ve gelecek planları ile ilgili yorumlama yapan Tarsier Studios CEO’su Andreas Johnsson, şu ifadelere yer vermiş;

“Son altı yıldır Tarsier stüdyosundaki amacımız büyüleyici dünyalar oluşturabilmekti. Little Nightmares bu konudaki ilk girişimimizdi ve büyük bir başarı yakaladı.” diyen Johnsson, oyuna olan ilgiden ve hayranların bu oyunu sahiplenmesinden dolayı epeyce mutlu olduklarını da belirtmiş. Sanatsal çalışmalar, hayran teorileri, oyuna olan tepkilerin şahane olduğunu söyleyen Johnsson, sözlerine şu şekilde devam etmiş; “Namco Bandai Entertainment Europe ekibi ile işbirliğimiz son derece tatmin edici oldu. yaratıcı vizyonumuzu dinlediler ve deli, ihtiraslı fikirlerimize tutunmamıza ihtimal sağladılar.”

“bununla birlikte Little Nightmares dünyasını arkamızda bıraktığımızı söylemek acı tatlı bir iz bırakıyor. Little Nightmares stüdyomuz için daima değerli olacak. Embracer grubu tarafından 2019’da satın alınmamız sonrasında yeni bir şeye açmak, yeni bir IP yapmak ve yeni dünyalara yelken açma zamanımız geldi. Şahsen stüdyomuzun yapacağı şeyi bakmak ve hayranlarımızın karşısına çıkacağı günü ummak için büyük bir heyecan duyuyorum.

'Little Nightmares ile işimiz bitti ama devamı gelebilir'

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir