MacBook klavyesindeki garip sorun!

Donanım admin 170 Okundu
sponsorlu reklam

MacBook klavyesindeki garip sorun!

Apple’ın en yeni cins klavyelerindeki sinir bozan sorun, Unbox Therapy kanalının sahibi YouTube’ır Lewis Hilsenteger’ın eleştirisine maruz kaldı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Hilsenteger, hafta sonu yayınladığı yeni videoda 2018 MacBook Air’iyle yaşadığı ciddi sorunu anlattı. Videoda klavyedeki “E” tuşuna basıldığında, tuşun ara sıra iki kez basılmış gibi algılandığını görüyoruz. Hatta cümle yazarken iki defa algılanmakla kalmıyor, bir sonraki kelimenin başında da bir “E” yazılabiliyor.

Örneğin “here is the thing” yazdığınızda karşınıza çıkan şey “herees the ething” olabiliyor. Buradan tuşun bir zaman basılı kaldığını tahmin etmek zor yok.

Üçüncü cins butterfly klavyelerde bu tür sorunlar yaşanabildiğini daha önce de duymuştuk. Sorun muhtemelen yaygın değil, ancak Hilsenteger’ın parmak bastığı noktaya katılıyoruz: Bu sorunun cihazı satın aldıktan bir ya da birkaç yıl daha sonra çıkması, sizi cihazı değiştirmeye, yani para harcamaya yönlendirebilir.

Önceki HaberSony Xperia XZ4’den Birincil Reel Kare Geldi Sonraki HaberDC Comics, Shazam ile büyük başarı hedefliyor!Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir