MacBook Pro için bir pil değiştirme programı başlattı

Haberler admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

MacBook Pro için bir pil değiştirme programı başlattı

Teknoloji devi, etkilenen bilgisayarların pilinin sıkıntı edilmesini önleyen hatayı düzeltmeyi amaçlayan macOS 11.2.1 ve macOS Catalina 10.15.7 ilave güncellemesini yayınladı. Ancak yamalar işe yaramazsa, Apple ile iletişime geçebilir ya da dizüstü bilgisayarınızı bir servis merkezine götürebilirsiniz. Apple, “fazla eksik sayıda müşterinin” bu sorunu yaşadığını ve etkilenen dizüstü bilgisayarların batarya sağlık durumunun “Servis Önerilir” uyarısını gösterdiğini söylüyor. Cihazınızdaki batarya durumuna bakmak için ise yapmanız gereken kolay. Pil simgesini tıklayarak veya Sistem Tercihleri’ne artan bir şekilde cihazınızın batarya sağlık durumu durumunu görebilirsiniz. Bu sorundan muzdarip olabilecek MacBook Pro modelleri listesi ise şu şekilde.

MacBook Pro (13 inç, 2016, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Temas Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2016, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2017, Dört Thunderbolt 3 Temas Noktası), MacBook Pro (15 inç, 2016) ,MacBook Pro (15 inç, 2017)

Bu güncelleme, Apple’ın bu kayıtlı dizüstü bilgisayarlar için başlattığı ilk değişiklik programı değil. Teknoloji devi 2018’de, Ekim 2016 ile Ekim 2017 aralarında üretilen 13 inç MacBook Pro’lar için bir değiştirme programı başlattı. Cihazların pilleri arızalandığında şişme tehlikesi altındaydı. Apple Ayrıca “yapışık” ve tepkisiz tuşlardan felakete uğramış modeller için bir klavye servis programı başlattı.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir