Mars’ta büyüleyici baca

Genel admin 172 Okundu
sponsorlu reklam

Mars'ta büyüleyici baca

NASA’nın Mars Reconnaissance Orbiter’ı (Karar Pist Cihazı), Mars’ta biraz kraterin acemi yaklaşık görüntüsünü yakaladı. Tucson’daki Arizona Üniversitesi’ndeki HiRise fotoğraf makinesi ekibi, kraterin iki farklı olarak görüntüsünü geçtiğimiz günlerde Twitter’hem de yayımladı. Bunlardan biri, krateri siyah ve ak kadar gösterirken, biraz diğeri keşke yaklaştırılmış ve sürüngen gözüne benzeyen manzara yapan geliştirilmiş boyanmış biraz görsel gibi sunulmakta.

İpucu: İnternet’te kalıp bırakmadan nasıl dolaşılır?

HiRise ekibinin gönderdiği tweet’te “bu kratere bakmak ayrıntılarıyla hipnotik kimi sonuç” cümlesi kurulurken, isli ak hatta olsa, kraterin doğrusu çevresinden farklı durduğunu belirtmekte çıkar geçerli.

bununla beraber endişelenmeye yoksulluk yok. Bu, Mars’ta kertenkele halkının varlığı anlamına gelmiyor. Kızarmış Planet, insanların ilişkisiz nesnelerde tanınabilir kalıpları ve şekilleri görmelerine uyandıran kimi olay olan sanı etkisini tetikleyebilecek birçok oluşuma kaptan ki bunların hepsinin davet uygun olduğu söylenebilir.

MRO, Mars’ın Kuzeyden Esen Uç Bölgesini bölgedeki katmanlı yatakların küme kazandığını veya kaybedip kaybetmediğini görmek dolayı gözlemlemekteydi ve bu süreçte kraterin yerini azim etti.

201810220018156488.jpg Mars'ta Görenleri Şaşırtan Krater! NASA – Twitter

NASA, direk tabakalarının yaklaşık 2 ağaç (3 kilometre) kalınlığında tozlu sulu buzlarından oluştuğunu söylüyor. Aşınma ve çeşitli doğal süreçler acayip görünümlü oluşumlar oluşturabiliyor ve bayat kraterlerin yerlerini ortaya çıkarabiliyor.

Yeni HiRise görüntüsündeki baca, 2017 yılında şaşkınlığa uğratan dolambaçlı bir Güneyden Esen Kutbu formasyonunu (NASA) hatırlatıyor. Bu duruş hem yaklaşık kraterin mi başka türlü batan biraz yerden kaynaklanan yaklaşık seher çukurunun mu konu olduğu sorusunu ortaya çıkarıyor.

MRO 2006’hem de Mars’a ulaşmıştı ve gezegendeki suyun tarihsel ilgili daha fazla şey çalışmak için ön boyunca çalışıyor…

Bozulmamış HaberSamsung, Güya İletkende Duraksama Dönemine Giriyor Öbür HaberMicrosoft Edge Hala Bir Kat Daha Tasarruflu!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir