Marvel’ın Resmi Sitesi, Loki’nin Karakter Bilgisine İlginç Bir Ekleme Yaptı

Haberler admin 172 Okundu
sponsorlu reklam

Marvel’ın Resmi Sitesi, Loki’nin Karakter Bilgisine İlginç Bir Ekleme Yaptı

İnsanların sevip sevmeme konusunda fark yaşadığı karakter olan Loki’nin kişilik bilgilerine Marvel göre bir ekleme getirildi.

Bazılarının kötü olarak düşündüğü kişilik Loki, Marvel’a göre o kadar da fena olmayabilir. Kılı kırk yaran hayranlardan biri, devlete ait Marvel sitesinde ilginç bir şey keşfetti. Loki’nin şahsiyet bilgisine ekleme yapan Marvel, Loki’nin aslında sandığımız gibi kötü olmadığını söyledi.

Site Loki’nin bilgilerini ne süre değiştirdi bilinmiyor ancak aşağıda yazılanlar sitede bulunabiliyor:

Thanos, Kurnazlık Tanrısı’na abisinin en sevdiği yer olan Dünya hâkimiyetini önerdiğinde bunun karşılığı olarak Tesseract’ı talep etti. Hafıza kontrolü cihazı olarak işleyen Scepter (asa) ile ödüllendirildiğinde Loki başkalarını kontrol edebiliyordu. Ama Loki bunun farkında olmasa da Scepter, bununla birlikte onu da kontrol ediyordu ve Loki’ye abisi Thor’a ve Dünya’da yaşayanlara karşı bir nefret edilen şey besletiyordu.

Eklenen kısım fazlasıyla şaşırtıcı. Marvel’a göre Loki’nin kullandığı asa, sadece başka insanları değil aynı zamanda Loki’yi de denetim ediyordu ve Thor filminde onu kötü bir kişilik olarak karşımıza çıkarıyordu.

Bu durum filmde hiçbir vakit bahsedilen bir durum olmadı fakat fazlasıyla mantıklı bir şart. En nihayetinde Loki’nin Yenilmezler filmindeki tavrıyla Thor’daki tavrı arasında önemli farklılıklar bulunuyor.

Bunun yanı sıra bu bilgiyi öğrendiğimiz vakit Loki fazla daha sempatik oluyor. En nihayetinde Loki bir kahraman olacaksa halk müziği tarafından sevilmesi gerekiyor ve böyle bir hikâye insanlara Loki’yi çok daha artı sevdirebilir.

Kaynak : https://io9.gizmodo.com/marvels-official-website-adds-lahza-interesting-wrinkle-to-1831377550

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir