Matebook ailesi genişledi

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Matebook ailesi genişledi

Huawei, bu ürünü için IPS ekran teknolojisinden faydalanıyor. FHD çözünürlük sunan ve 300 nit parlaklık değeri yer alan cihaz, bilhassa iç mekan kullanımlarında başarılı görüntüleme performansı sunuyor. Bir Takım Huawei modellerinde “kare görüntüleme” var bildiğiniz gibi. Bu üründe ise 16:9 görüntüleme mevcut. Yani standart bir çözüm diyebiliriz. Ilave olarak, uzun alıştırma süreçlerinde gözlerinizin hasar görmemesi için ekranda göz konforu modu da bulunuyor.

Cihazın çoğunlukla büyük tuşlara sahip bir klavyesi var. Türkçe şahsiyet desteğinin sunulduğu klavye, bununla birlikte alttan aydınlatma sistemine sahip ve bu sistemi istediğiniz an açıp istediğiniz süre kapatabiliyorsunuz.

MateBook D16, dahası parmak izi okuyucu sensöre sahip. O da şiddet tuşunun üstünde yer alıyor ve çok seri yanıt verebiliyor. Tehlikesiz deneyimler için kullanmanızı öneriyoruz.

Peki ya kamera nerede? Genelde laptopların ekran çerçevesinde kameraya da yer verilir. Huawei ise pek çok modelinde olduğu gibi bu modelinde de kamerayı tuşların arasına gömmüş. Bu sayede hem daha ince ekran çerçevesi elde ediliyor, hem de kamerayı kullanmadığınız esnalarda “Acaba birileri beni izliyor mudur?” şüphesi ortadan kalkıyor. Natürel kamera açıkken o esnada klavyeyi de kullanıyorsanız, bazen parmaklarınız görünüm açısını bozabiliyor.

Laptop, AMD Ryzen 5 4600H İşlemciyle geliyor. Temel olarak 3GHz değerde çalışan orta düzey bu işlemciye 16GB DDR4 RAM ve 512GB SSD depolama eşlik ediyor. İsterseniz 2TB’a kadar SSD’yi artırma imkânınız da var. Ayrıca, Huawei’nin 8GB RAM seçeneği sunduğunu da ekleyelim.

Peki performans nasıl? Bu laptop, gündelik başvuru, iş kullanımı ve ders amaçlı kullanımlar için ideal. Gerek tasarım yapısı gerekse de sunduğu performans, size öyle fazla imkân sunuyor. ister tasarım yapıyor olun, ister video kurulum işleriyle uğraşıyor olun. Peki ya oyunlar? Bu bir oyun bilgisayarı değil, ama yine de o kadar çok oyunu düşük – orta grafik ayarlarında oynayabilirsiniz. Örneğin biz, PUBG’yi bir takım ayarları kapalı ve bir takım ayarları yüksek elde etmek üzere 35-45 FPS arası performansta oynayabildik. Uzun süreli oyun deneyimlerinde bile cihazda sesli egzersiz ve yüksek ısı düzeyiyle karşılaşmadık.

Huawei MateBook D16, bünyesinde Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 gibi kablosuz teknolojileri barındırıyor. Laptop, bununla birlikte Huawei Share özelliğine de sahip. Yani destekleyen bir Huawei telefonunuz varsa, laptop ile kablosuz bağlantı kurabilir, dosya paylaşımı ve görüntülü görüşmeler gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir