Mercedes elektrikli otomobil yelpazesini genişletiyor

Haberler admin 27 Okundu
sponsorlu reklam

Mercedes elektrikli otomobil yelpazesini genişletiyor

Mercedes-EQ markasının lüks sınıftaki tamamen elektrikli birincil otomobili EQS, dijital dünya lansmanı ile tanıtıldı.

Yeni EQS, lüks ve üstteki derslik elektrikli araçlara yönelik modüler mimariye dayanan birincil model olmasıyla uyarı çekiyor. Üstün teknoloji, tasarım, işlevsellik ve bağlanabilirlik özelliklerini birleştiren EQS, keza sürücüye ayrıca de yolculara odaklanıyor.

 770 kilometreye değin (WLTP) menzil sunabilen ve 300 kilometreye değin (WLTP) menzil için 15 dakikada çok miktar edilebilen EQS modelinin, 2021’in son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor. Mercedes-Benz, Ambition 2039 girişiminin bir parçası olarak önümüzdeki 20 sene içinde karbon nötr yeni bir araç filosu sunmayı hedeflerken, 2030 yılında ürün gamında yer alan otomobillerin yarısından fazlasını elektrikli ve sıkıntı edilebilir sistemlerle donatmayı planlıyor.

 “Amaca Karşın Tasarım” yaklaşımıyla 0,20 Cd’lik aerodinamik katsayıya ulaşılan EQS, dünyanın en aerodinamik çabuk imal otomobili oluyor.

Görünen o ki elektrikli otomobil pazarındaki model sayısı hızla artıyor. Nitekim artmaya da devam edecek. Şüphesiz kayda değer olan model sayısının artmasından ziyade birazcık daha makul fiyatlara sahip elektrikli modellerin ülkemizde satışa sunulacak olması. Bunun için de vakit gerekiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir