Metro: Exodus Enhanced Edition, PC ve yeni nesil için duyuruldu

Haberler admin 4 Okundu
sponsorlu reklam

Metro: Exodus Enhanced Edition, PC ve yeni nesil için duyuruldu

Serinin yapımcısı olan 4A Games yaptığı izah etme ile Metro Exodus oyununun adamakıllı Ray Tracing özelliklere sahip olan onarılmış sürümünü PC platformunun yanı sıra yeni cins konsollara, yani Playstation 5 ve Xbox Series X’e duyurdu. Hem PC ve konsol sürümünün aralarında nasıl bir farklılık olacağına dair bir tablo da yayınlandı.

Metro: Exodus Enhanced Edition duyuruldu

Ilk Olarak oyunun Xbox Series S versiyonunu hakkında data verelim. Metro: Exodus Enhanced Edition sürümünün PS5 ve XSX sürümleri 4K 60 FPS değer çalışacak. Oyunun Xbox Series S sürümünün ise 1080P çözünürlük ve 60 FPS olarak çalışacağı açıklandı. Oyunun bu yenilenmiş sürümünde tüm indirilebilir içerikler de yer alacak. Keza ışın izlemeli aydınlatma (ray traced lighting) ve küresel ışıklandırma (global illumination) gibi RTX teknolojileri oyunun bütün sürümlerinde yer alacak.

Yeni tür konsolların en kayda değer avantajlarından birisi de bildiğiniz gibi doldurma süreleri. Kaplamaların 4K olarak her tarafta işleneceği oyunda yükleme sürelerinde de çok daha çabuk bir geçiş ile karşılaşacağız. Xbox tarafında ses konusunda konsolun yeniliklerine sahip olan oyun hem PS5’in en büyük kozu olan Dualsense özelliklerini de içerisinde barındıracak.

Bu tazelenmiş sürümün PC tarafında geçtiğimizde ise RTX destekli bilgisayarların amaç alındığını görüyoruz. Tüm RTX özelliklerini bünyesinde barındıran oyunda keza NVidia’nın DLSS 2.0 gibi teknolojileri de bulunacak. Zaten PC ve konsol karşılaştırması için yayınlanan tabloya baktığımızda PC tarafında DLSS 2 ve geliştirilmiş ışın izlemeli yansımalar özelliklerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu tabloya aşağıdan göz atabilirsiniz. Son olarak PC versiyonu bahar aylarında çıkacak oyunun konsol sürümünün ise yıl sonuna içten geleceği kayıtlı.

Metro: Exodus Enhanced Edition, PC ve yeni nesil için duyuruldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir