Microsoft, Bethesda satın alımını tamamladı

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft, Bethesda satın alımını tamamladı

Microsoft sonunda Bethesda ana şirketi ZeniMax satın alımını tamamladı. Bu da DOOM, Elder Scrolls, Fallout, Quake gibi serilerin yakında Game Pass kütüphanesini süsleyeceğini gösteriyor. Bethesda oyunları şimdi yavaş yavaş Xbox Game Pass sistemine ekleniyor.

Yeni Bethesda oyunları Xbox Game Pass’e gelecek

Xbox patronu Phil Spencer paylaştığı bir blog gönderisiyle durumu açıkladı. Bethesda için “Aileye hoşgeldin” diyen bu blog gönderisi, aynı zamanda oyunlara da değiniyor. “Bu gün Xbox için heyecan verici bir gün. Bugün, Bethesda başlıca şirketi ZeniMax Media satın alımını resmen tamamladık. Bu 8 kabiliyetli stüdyo ile amaçlamak bizim için bir övünç olacak: Bethesda Games Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios.”

Here’s to the next journey only now getting started.

Today we have officially joined the @Xbox family.https://t.co/bee08Px13K pic.twitter.com/FUepkINYbo

— Bethesda (@bethesda) March 9, 2021

Ayrıca üzerine vurguladığı bir diğer husus ise, Bethesda’ya fazla karışmayacak olmaları. Yalnızca destekleyerek gelecekte Bethesda tarihinin en büyük ve en popüler oyunlarını geliştirmelerine yardım edeceklerini belirtiyor.

Phil Spencer bununla beraber “Oyuncular, Xbox konsolları, PC ve Game Pass’in gelecekte bir takım yeni oyunlar da dahil elde etmek üzere Bethesda oyunlarını deneyimlemek için en iyi yer olduğunu bilmeli” diye ekledi.

Microsoft, Bethesda satın alımını tamamladı

Xbox Game Pass’te yer almayan -dolayısıyla gelmesi beklenen- Bethesda oyunları şöyle:

The Elder Scrolls IV: OblivionThe Evil WithinThe Evil Within 2DishonoredDishonored: Death of the OutsiderPreyDOOMFallout 3Fallout 4Wolfenstein: Old Blood & The New Order & New Collosus

Hali hazırda sistemde bulunan oyunlar ise şöyle:

Wolfenstein: Youngblood (Konsol ve PC)The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (Konsol)The Elder Scrolls Online (Konsol)Doom Eternal (Konsol ve PC)Rage 2 (Konsol ve PC)Fallout New Vegas (Konsol)Fallout 76 (Konsol)Dishonored 2 (Konsol ve PC)

İki listeyi karşılaştırdığımızda gelmesini beklediğimiz çoğu iyi oyun olduğunu görüyorsunuz. Microsoft’un yakında Bethesda oyunlarının Xbox Game Pass geleceği hakkında bir sunum yapacağı söyleniyor. Muhtemelen bu duyurunun üzerine söylentilerin güçlendiğini söyleyebiliriz. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir