Microsoft evren teorisi tam olarak neye dayanıyor?

Haberler admin 13 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft evren teorisi tam olarak neye dayanıyor?

Eski Microsoft çalışanları bunu fazla daha ileri bir aşamaya taşıdı. Onlara göre kâinat iri öğrenen bir bilgisayar içerisinde yer alıyor denildi. Buna otodidaktik kâinat ismi verildi. adeta 80 sayfa süren makale aslında de âlem ile ilgili son derece ilginç tespitler yapıyordu.

Oluşturulan bu teoriye tarafından evrenin yasaları doğrusu öğrenme işlemleri şeklinde çalışan algoritmalar olarak değerlendirildi. Kolay otodidaktik sistemlerde derin öğrenme mimarileri olduğu açıklama edildi. Tıpkı dünyadaki yapay zekada olduğu gibi âlem sürekli bir şekilde öğrenme aşamasında.

İnsanların yaşayan olduğu evrim bununla son derece bağlantılı görülüyor. Yani evrendeki yaşanan tüm evrimler bununla birlikte insanın evrimi ile doğru orantılı. Ayrıca evrenin bir geçmişinin olması onu sabit diske sahip bilgisayar haline getiriyor. Evrendeki her bir program bununla birlikte farklı bir gezegen anlamına geliyor.

Evrenin sadece fazla küçük bir bölümünü gören bilim insanları konuyla alakalı yaptığı araştırmalarda yalnızca bir takım ufak parçalara ulaşabiliyor. Bu cins teoriler evrenin anlaşılmasını kolaylaştıracaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir