Microsoft Ubisoft’u GamePass’e dahil etmek istiyor

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft Ubisoft’u GamePass’e dahil etmek istiyor

Microsoft ücretli abonelik sistemine dayandırdığı Game Pass için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Oyun dünyasıyla aşağı yukarı ilgilenenlerin de bildiği üzere Game Pass hayatımıza Xbox One ile birlikte girmişti.

Bu sistemde kütüphane dahilindeki bütün oyunlara aylık muhakkak bir aidat ödeyerek ulaşabiliyoruz. Microsoft bu kütüphanede her daim 100’ün üstünde oyun bulunduruyor. Bir De bu kütüphane her ay ahenkli olarak güncelleniyor. Bir Takım oyunlar kütüphaneden ayrılırken, bir takım oyunlar ise kütüphaneye dahil oluyor.

Microsoft kısa bir süre önce EA Play servisini de Game Pass’e dahil etmişti. Hem Bethesda’yı bünyesine kadar Microsoft, bu yapımcıya ait bütün oyunları Game Pass’e getirmişti.

Sızdırılan son bilgilere göre Microsoft’un yeni hedefi ise Ubisoft. Microsoft kısa vadede Ubisoft’u da GamePass’e dahil etmek için çalışmalara başlamış durumda. Şüphesiz Ubisoft’un bu teklife nasıl bir dönüş oluşturacağı şimdilik belirsiz.

Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Eğer Ubisoft oyunları da Game Pass’e dahil olursa bu Microsoft namına dev bir adım olacaktır. Hatta bu saldırı konsol satışlarının da kayda değer oranda artmasını sağlayabilir. En azından genel görünüm bu yönde. Alt ama gerçi bekleyip göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir