Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Minecraft'ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Ara Sıra oyuncuların azimlerine mi şaşırsak, sabırlarına mı bilemiyoruz. Minecraft oyununda tam üç yıl boyunca inşa ettiği şehrini bugün yayınlanan Reddit kullanıcısı the_balazs, soruyu yanıtlıyor. “Bu Cities Skylines değil” başlığıyla yayınladığı ekran görüntüsü, Minecraft üzerinden kendi inşa ettiği şehri gösteriyor. New York ve Chicago arasında olan gerçek dışı bir kent “Tranton” bütün üç yılda üretilmiş. Render kalitesini azıcık artmak için Chunky ve diğer işler için World Edit eklentilerinden başka bir şey kullanmadığını söylüyor.

Minecraft “Tranton” şehrini tek başında üç yılda yapmış

Reddit üzerinde ekran görüntüsünü paylaşan the_balazs, yapımının ne kadar sürdüğü yönünde gelen sorulara cevap verdi. “Ola Ki sizin için inanması kuvvet gelebilir oysa tek başıma az kalsın 3 yılda yaptım.” Benzer yorumların altına şehri bilgisayarlarına indiren bazı kullanıcılar, ayrı noktalara değinmiş. Kullandığı “world edit” eklentisi doğru binaları kopyalayıp yapıştırabildiği için şehirde fazla artı “çoğaltılmış yapı” olduğunu söylüyorlar. Yeniden başka kullanıcılar kadar gelen sorulara bu reddit gönderisi üzerinden cevap veriyor. Haritanın bitip bitmediği sorulduğunda, demin bitmediğini, üzerinde çalıştığını oysa gerçi PlanetMinecraft’a yüklediğini söylüyor.

Minecraft'ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Oyunlarda bir yapı inşa etmenin fazla zevkli olduğu zamanları hatırladınız mı? Minecraft’ın çıkmasıyla birlikte oyuncuların yaratıcılıklarını dünyalarına yansıtmaları ve birbirleriyle paylaşmaları kolaylaştı. Emrindeki Minecraft ile birlikte o günden bu zamana değin çoğu yapı yapı edebildiğimiz oyunla karşılaştık. Lakin bunların hiçbiri Minecraft’taki hür duygusunu hissettirememişti. İşte bugün elimizde yeni bir oyun var.

 Aşağıdaki ekran görüntüsü Steam topluluğundan alınmıştır.Minecraft'ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Resmen Minecraft’ın dünya genelinde popüler olma formülünü alarak, kendi dokunuşlarıyla her tarafta tasarlayan bir oyun; Valheim. İnsanlar yıllar daha sonra başta bir oyunda, dünyada bulunan ikonik yapıların taklitlerini yapmaya tekrar başladı. Bunun yanı sıra özgün, kendi tasarımları olan yapıları da görmek mümkün. İnşa sisteminin özgürlüğü ve oyuncuların sınırsız düş gücü birleşince, ortaya görmekten fazla hoşlanacağınız ekran görüntüleri çıkmaya başladı. Eğer Valheim hakkında böylece bir şey bilmiyorsanız, sizin için önerebileceğimiz birkaç yazımız kesinlikle var.

İlginizi çekebilir:
Valheim İnceleme (Erken Erişim) – Bu oyunun sırrı ne?
Valheim hileleri ve tüm konsol komutları
Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?
Valheim lag sorunu geliştirici göre açıklandı

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir