Mobil internet paylaşımına hem kota hem ücret geliyor!

Haberler admin 359 Okundu
sponsorlu reklam

Mobil internet paylaşımına hem kota hem ücret geliyor!

Geçtiğimiz hafta AKN’nin kalktığını ama sınırsız internet paketlerinin daha fiyatı yüksek bir şekilde sunulacağını sizlere aktarmıştık. Özellikle Wi-Fi’ın olmadığını durumlarda hayat kurtaran mobil veriyi paylaşma yani Hotspot özelliği karşımıza öyle de tatsız bir haber ile çıktı. Adaletli başvuru formu kotası 1 Ocak itibariyle hayatımızdan çıkıyor lakin bu kez mobil internet paylaşımına kota geliyor.

Tüm operatörlerin müşterek verdiği bir karar olarak konuşulan bu adıma dair birincil paketlerini ise Turkcell duyurdu. Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan Turkcell, 15 Ocak tarihinden itibaren zeki telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine kota ve ödenti getireceğini duyurdu.

Bugüne değin zeki telefonunuzdaki interneti diğer cihazlarla paylaşmak için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyordu. Kısacası eğer 10 GB‘lık bir internet paketine sahipseniz bu 10 GB’ın tamamını hiçbir ek ücret ödemeden başka cihazlar ile paylaşabiliyordunuz.

Turkcell’in 15 Ocak itibariyle oluşturacağı değiştirme ile birlikte internet paketinizin tamamını yok sadece 2 GB‘lık kısmını bedava bir şekilde diğer cihazlarla paylaşabileceksiniz. Bu tatbik ile birlikte Turkcell, aylık internet paylaşımını 2 GB ile sınırlamış oldu.

2 ve 4 GB Hotspot paketleri

1 ay içinde 2 GB’lık internet paylaşımı kotanızı doldurursanız internet paylaşma özelliğiniz otomatik olarak durduruluyor. Eğer bir ay içinde 2 GB’tan daha artı internet paylaşmak isterseniz Turkcell’in Hotspot paketlerinden birini kullanmanız gerekiyor. Şu an için karşımıza Hotspot 2 GB ve Hotspot 4 GB Paketi almak üzere iki ayrı paket çıktı.

Hotspot 2 GB paketi aylık 19, yıllık ise 9 TL’lik bir fiyata sahipken, Hotspot 4 GB paketi aylık 19, yıllık ise 29 TL fiyat etiketine sahip. Bu paketler baştan sona hem 2 GB’lık kotanın peşinde internet paylaşmaya devam edebileceksiniz ayrıca de internet paylaşmak için 2 veya 4 GB ek internete sahip olacaksınız. Laf konusu 2 GB ya da 4 GB bittiğinde ise Hotspot kullanımınız kendi tarifeniz üzerinden devam edecek.

Bu uygulamanın yalnızca içinde söylev da bulunan paketler için geçerli olduğunu da belirtelim. Son olarak sadece internet kullanılan tarifelerde mobil veri paylaşımını sınırlayan herhangi bir kota bulunmayacak.

Yurt dışında bilhassa ABD‘de aynı uygulamalar olduğunu da hatırlatalım. Fakat ABD’de bu uygulamaların olmasının nedenin mobil internet kullanımının çoğunlukla sınırsız olması olduğunu da ekleyelim. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlerle aktarmaya devam edeceğiz.

Hotspot Turkcell

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir