NASA, Uzaylıları Bulmanın En İyi Yolunu Açıkladı

Haberler admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

NASA, Uzaylıları Bulmanın En İyi Yolunu Açıkladı

Amerikan Uzay Ajansı NASA, uzaylı araması yapılmak isteniyorsa, bunun en iyi yönteminin, onların teknolojilerini seslenmek olduğunu söyledi.

NASA, dünya dışı yaşam arayışlarına uzun yıllardır devam ediyor. Uzayda seyreden keşif araçlarından her gelen sinyali detaylıca araştıran uzay ajansı, dünya dışı yaşamın varlığını keşfedebilmek namına farklı yöntemler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde ise kurum, yaptığı bir duyuru ile bu arayışın artık yalnızca radyo sinyalleri veya radyo dalgaları ile değil, ufo hayat formlarına ait teknoloji arayışları ile de gerçekleştirileceğini duyurdu.

NASA’nın açıklamasına kadar, eğer minimum ırk kadar zeki hayat formlarının varlığı analiz etmek isteniliyorsa, onların teknolojik imzalarına bakılmalı. Bu, gezegenler üzerinde bırakılmış işaretler de olabilir, gezegenlerin uydularında yapı edilmiş bazı el işi cihazlar ya da objeler de olabilir. Hatta ve hatta çok uzaklara bakmaya gerek olmadığını söyleyen bilim insanları, bu tarz teknolojilerin, güneş sistemimiz ve galaksiler içerisinde birtakım olayların etkisiyle Dünya’ya bile düşmüş olabileceklerini söylüyorlar.

Konu hakkında araştırma yapan bilim insanları bu tarz bir arayışın yalnızca gezegenler üzerinde yapılmasının iyice içten olmayacağını belirttiler. Uzaylı bir hayat formuna ait bir teknolojinin, uzayda süzülebiliyor olması oldukça mümkün gözüküyor. NASA bundan sonra yalnızca gezegenleri keşfetmek için değil, bununla birlikte Güneş Sistemimiz ve yörüngesinde de bir hayat formuna ait teknoloji bulabilmek için araştırmalar yapacak.

Kaynak : https://www.express.co.uk/news/science/1064164/nasa-announcement-news-alien-technology-discovery-space-extraterrestrial

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir