Naughty Dog iş ilanı multiplayer bir oyunu işaret ediyor

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Naughty Dog iş ilanı multiplayer bir oyunu işaret ediyor

The Last of Fikir 2 ile büyük başarı yakalayan ve bununla beraber büyük tartışmalar başlatan şirket yeni meslek ilanları açtı. Naughty Dog kadar listelenen yeni meslek ilanları son zamanlarda adını pek duymadığımız The Last of Fikir Part II çok oyunculu oyun moduna sinyâl ediyor. “Factions” adı bahşedilen bu yeni mod için az önce elimizde fazla ayrıntısıyla uğraşma olmasa da, iş ilanları birkaç ayrıntıya ışık tutuyor.

Naughty Dog, The Last of Akıl multiplayer modu “Factions” için meslek ilanı açtı

GameSpot göre saptama edildiği üzere, The Last of Akıl 2 stüdyosu, belirtilmemiş bir “fazla oyunculu aksiyon oyunu” için meslek ilanı açtı. “Oyun ekonomisini ve oyuncu ilerleme sistemlerini tasarlayabilen, uygulayabilen ve ayarlayabilen” birini arıyorlar. Büyük muhtemelen bu ilan TLOU2 için yaklaşmakta olan bağımsız fazla oyunculu modu Factions için çözülmüş diyebiliriz.

Şimdilerde ortalıktan kaybolan sızıntılar dışında, Factios modu hakkında böylece bir şey görmedik. Oysa bu yeni iş ilanı listelemesi, yeni çok oyunculu deneyimden neler bekleyebileceğimiz konusunda asistan olabilir. Şirketin tamamen öbür bir fazla oyunculu oyun üzerinde çalışmadığını varsayarsak -fakat bu ihtimal de çok güçsüz olsa da var-, Factions modunda bizi epeyce sağlam, uzun vadeli bir oyun içi ekonomi sistemi bekliyor. Şirketin yeni bağımsız multiplayer modu için vizyonu epeyce geniş.

Naughty Dog iş ilanı multiplayer bir oyunu işaret ediyor

İş ilanında özellikle oyun içi ekonomi ve oyuncu gelişimi konularının üstünde duruluyor. Görünen o ancak Naughty Dog, oyuncuları uzun zaman kendisine bağlamayı hedefleyen bir çok oyunculu modu gerisinde. “Oyuncu ihtiyaçlarına yanıt verebilecek” şekilde ekonomi tasarımcısıyla birlikte çalışacak bir “Canlı işlem ekibi” arıyorlar. Bu da gösteriyor ama Factions modu -eğer iş ilanı bu mod için açıldıysa- canlı hizmetleri bünyesinde barındıracak.

Aslında bu şaşılacak değil. Çünkü çağdaş çok oyunculu oyunlarının hemen hemen tamamı gelirini canlı hizmetlerden sağlıyor. Şirketin yeni fazla oyunculu modu için daha da büyük planları olduğundan belirsizlik yok. Umarız yakında Factions hakkında fazla daha artı detaya sahip olacağız. Şimdilik tüm bildiklerimiz bu değin. Peki sizler TLOU2 multiplayer modu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir