Netflix, Abonelik Sistemini iOS Platformundan Kaldırdı

Haberler admin 214 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix, Abonelik Sistemini iOS Platformundan Kaldırdı

Aylık abonelik sistemine dayalı çalışan film ve dizi platformu Netflix, iOS platformundan abonelik sistemini geri çekti.

Netflix’i iPhone’unuzdan ya da iPad’inizden kullanıyorsanız ve otomatik ödeme talimatı vermediyseniz artık aboneliğinizi bu cihazlardan yenileyemeyeceksiniz. iOS platformu kullanıcıları Netflix abonelerini yenileyebilmek için bundan böyle Netflix’in internet sitesini kullanmak zorunda.

App Store üzerinden abonelik işlemlerini geri çeken Netflix, iOS kullanıcılarına tatbik içinden abonelik imkanını bundan böyle sunmuyor. Yeni abonelik satın almak isteyen kullanıcılar Netflix’in kendi internet sitesine bir tarayıcı ile bilgisayar üzerinden veyahut iOS aygıt üzerinden (Safari veya Chrome vb. uygulamalar ile) antre yapmaları ve bu yoldan aboneliklerini satın almaları gerekiyor.

Apple’ın %15~%30 aralarında ücreti kestiğini söyleyen Netflix, bu miktarın büyükçe olduğunu, geliştricileri ve teknoloji devlerini zor durumda bıraktığını belirtti. Netflix yaptığı hareket ile artık kullanıcıların ödediği bütün parayı eksiksiz bir şekilde kendine alıp platformunu daha da iyi yerlere getirebilir duruma geldi.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/12/28/netflix-kills-apple-in-app-subscription/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir