Netflix, Terminatör anime serisini duyurdu

Haberler admin 26 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix, Terminatör anime serisini duyurdu

Variety göre yapılan habere tarafından Netflix, Terminatör anime serisi için sipariş verdi. Proje, az önce erken safha olduğu için hikayesi ve konusu kuytu tutuluyor. Dizi, son iki Terminator filminin yapımcılığını üstlenen Skydance şirketi ile yapılıyor. Hem, Netflix’in 2018’den beri prodüksiyon anlaşması yaptığı Production IG ile birlikte çekilecek. IG’nin diğer anime yapımları aralarında Ghost in the Shell, B: The Beginning ve Eden of the East yer alıyor.

Netflix Japonya’nın anime başkan yardımcısı John Derderian, “Terminatör, şimdiye değin yaratılmış en ikonik bilim kurgu hikayelerinden biri ve dünyamızla olan ilişkisi her geçen gün daha da arttı. Yeni canlandırma dizisi, bu evreni daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde keşfedecek. Makineler ve halk arasındaki bu epik savaşta, hayranların yeni seriyi takip etmelerini heyecanla bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Netflix, Terminatör anime serisini duyurdu

Netflix, Terminatör anime serisini duyurdu

Little Fish ve Project Power filmlerinden tanıdığımız Mattson Tomlin, dizinin sorumlusu ve baş yapımcısı olarak rol alacak. Tomlin son olarak, Netflix orijinal filmi Project Power’ın senaryosunu kaleme almıştı. Keza Matt Reeves’in yakında çıkacak olan The Batman filmi üstünde çalıştı. Başarılı senaryo yazarı, yeni seriyle ilgili heyecanını “Netflix ve Skydance’in bana Terminatör’e gelenekleri bozan, beklentileri alt üstteki eden ve sahiden cesur bir şekilde teşebbüs fırsatı vermesinden övünç duyuyorum.” sözleriyle dile getirdi.

Dark Fate ve Genisys filmleri de dahil edinmek üzere Terminatör serisi, dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Netflix dizisi, seri tarihindeki birincil canlandırma dizisi olacak olsa da, gerçekten daha önce televizyon için uyarlanmıştı. Game of Thrones’dan tanıdığımız Lena Headey’in Sarah Connor olarak başrolü üstlendiği drama dizisi The Sarah Connor Chronicles, Fox kanalında iki sezon yayınlandı. Terminatör serisinin haberi, Netflix’in anime arenasına daha artı girmesiyle birlikte geliyor. Bunlar aralarında Castlevania ve Blood of Zeus gibi projelere ek olarak, John Wick’in senaristi Derek Kolstad’ın Splinter Cell dizisi ve Zack Snyder’ın Netflix filmi Army of the Dead gibi yapımlar bulunuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir