Netflix’ten Recep İvedik 6 için dev teklif!

Haberler admin 155 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix’ten Recep İvedik 6 için dev teklif!

Bugünlerde Türk sinema tarihinin kırılma noktasına hepimiz şahitlik yapıyoruz. Sinema salonlarındaki filmlerin yanına varılmaz pahada fiyatlar ile listelenmesinin peşinde üstadların tepki göstermesi birincil meyvesini geçtiğimiz günlerde vermişti. Yılmaz Erdoğan‘ın Organize İşler Sazan Sarmalı filmi daha vizyondayken sürpriz bir şekilde Netflix’te yayınlanmıştı.

Sinema sektöründeki tekelleri sinilendiren bu hamle tabii fakat de izleyenlerin çok hoşuna gitmişti. Netflix’i olmayanlar bile bu film baştan sona Netflix ile tanıştmıştı. Netflix’in şimdiki hamlesi ise daha büyük ses getirecek gibi görünüyor. Seversiniz sevmezsiniz, size hitap eder etmez ama bu ülkede Recep İvedik diye bir gerçek var.

Şahan Gökbakar’ın 2019 yılında vizyona girecek olan filmi Recep İvedik 6 için Netflix’in 3.5 milyon euro teklif ettiği söyleniyor. Eğer bu teklif gerçekse ve kabul edilirse, Organize İşler Sazan Sarmalı gibi Recep İvedik’in yeni filmi de daha vizyondayken Netflix’teki yerini alabilir.

Çok kral hareket olan bu girişimlerin sinema sektörünü tekrar şekillendireceğini düşünüyoruz. Özellile (iMax hariç) sinema teknolojilerinin ev sistemleri aleyhinde ilkel kalması bu olayın yaşanacağının sinyallerini veriyordu. HDR10, Dolby Atmos ve Dolby Vision gibi teknolojilerin eve sinema salonlarından daha başarılı bir şekilde gelmesi, evde daha kral sinema ortamı oluşturmanızı sağlıyor.

O ilde de görüldü

Lahti açınca öldüler!

Efsane dönüyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir