NFC, pil bitse de çalışıyor!

iOS admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

NFC, pil bitse de çalışıyor!

Akıllı telefonlarda bulunan NFC özelliği her ne değin ülkemizde fazla aktif olarak kullanılmasa da, yurt dışında daha aktif olarak kullanılıyor. Ödeme sistemlerinin yanı sıra metro ve okullarda kimlik kartları yerine telefonunuzun NFC özelliğini kullanarak antre sağlayabiliyorsunuz. iPhone’larda da bu özellik mevcut ki, bahsedeceğimiz konu da direkt olara iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ile ilgili.

Yeni akıllı telefonlarıyla beraber yeni iOS 12 işletim sistemini de getiren Apple, yeni işletim sistemi ile beraber NFC özelliğine ilave bir güncellemede bulunmuş. Bu da telefonun şarjı bitse dahi, NFC özelliğini bir vakit daha kullanmak için size zaman tanıması. Bilgilere tarafından iOS 12 ile beraber iPhone’un NFC özelliğinden şarjınız bitse deha 5 saate kadar daha yararlanabiliyorsunuz. Bu da kimlik kartı olarak iPhone’u kullananlar için iyi bir haber.

iOS 12 ile beraber gelen Express Card özelliği, şu an için 3 ABD kolejinde uygulamaya koyulmuş. Sene sonunda bu sayıyı arttıracak olan Apple, hem NFC transit kart özelliğini Çin ve Japonya için de sağlıyor. giderken bu özellikten telefonların iOS 12’ye yükseltecek olan iPhone 7 ve iPhone 8 kullanıcıları da yararlanabilecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir