Nintendo Steam Deck’ten korkmuyor

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Nintendo Steam Deck’ten korkmuyor

Nintendo rakipsiz olduğu için günümüzün çok  kalmış sisteme sahip bir cihaz için 300 dolar ve üzeri fiyatlar talep edebiliyor.
Fakat Valve’in yeni tanıttığı Steam Deck sonrası tüm olasılıklar değişmiş durumda. Valve’in tanıttığı Steam Deck üstün sistemi ile Steam’de yer alan tüm oyunları oynatabilecek bir konsol. Dolayısıyla Switch’ten çok daha güçlü. Bu da akla Steam Deck’in Switch’in yerini alıp alamayacağını getiriyor.

Nintendo yetkililerine göre Switch tamamen farklı bir kesime hitap ediyor. Dolayısıyla Steam Deck’i satın alan kişiler, Nintendo oyunları için yine Switch’i almak zorundalar. Bu yüzden Nintendo, Switch satışlarının yeni konsol duyurularından çok fazla etkilenmeyeceğini düşünüyorlar.

Açıkçası Steam Deck Japonya’da olmasa bile Avrupa ve Amerika’da Switch’e ciddi bir rakip olabilir. Nintendo bunu kabullenmek istemese de Steam Deck öyle ya da böyle Switch satışlarını etkileyecektir. Belki bu sayede Nintendo da Switch tarafında teknik donanım bazlı bir güncellemeye gidebilir. Çünkü Switch güç açısından günümüzün çok gerisinde kalmış durumda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir