Nintendo teknoloji geliştirmeye yöneleceğini söylüyor

Haberler admin 27 Okundu
sponsorlu reklam

Nintendo teknoloji geliştirmeye yöneleceğini söylüyor

Nintendo, yaptığı ve/ya da yapacağı herhangi bir potansiyel satın almanın, şirketin “şipşak ilerleyen teknolojik yeniliğe” ayak uydurma ihtiyacından kaynaklanacağını söyledi.

Japonya merkezli Nintendo’nun altıncı ve şu anki başkanı Shuntaro Furukawa, Perşembe günü tam yıllık gelir sonuçlarının yayınlanmasının ardındaki bir basın toplantısında şirketin 1 trilyon ¥’lik (9,2 milyar $) planlarını tartıştı. “Finansal istikrarı karşılamak için peşin para rezervi sağlamamız gerekiyor, ama hızla büyüyen teknolojik yeniliğe yanıt vermemiz “gerekli” ışık halkası gelirse, mevcut teknolojilere sahip şirketleri satın alabiliriz” dedi. (Nikkei) Aynı Zamanda Şubat ayında yaptığı açıklamada ise satın almalar yoluyla Nintendo’nun geliştirme ekiplerinin boyutunu artırmanın doğru olmayacağını, çünkü bunun daha yüksek kaliteli bir geliştirme kadrosuyla sonuçlanmayacağını söylemişti.

Nintendo teknoloji geliştirmeye yöneleceğini söylüyor

Nintendo önümüzdeki dönem için planlarından bahsediyor

Potansiyel hedeflerin tamamının “Nintendo’nun sağladığı eğlencenin değerini iyileştirip iyileştiremeyeceğine” tarafından belirleneceğini söyledi. Nintendo, Ocak ayında Luigi’nin Mansion 3 geliştiricisi; Vancouver, Kanada merkezli Next Level Games’i satın almıştı. Bu teşebbüs, Nintendo’nun on yıldan uzun süredir birincil satın alması olarak biliniyor. Next Level Games son 15 yılda Mario Strikers Charged, Punch Out, Metroid Prime: Federation Force ve Luigi’s Mansion 2 dahil edinmek üzere birkaç Nintendo serisi üzerinde çalışmıştı. 2019’da da oldukça beğeni toplayan Luigi’s Mansion 3’ü piyasaya sürmüştü ve birincil yılında yaklaşık 8 milyon kopya satmıştı.

Shuntaro Furukawa satın alım için: “Bu farklı alanlara yönlendirilmiş yazılımlar geliştirmek için uzun yıllardır birlikte çalıştığımız bir iki taraflı; geliştirmenin kalitesini ve hızını, onu bir bağlı kuruluş yaparak ve gerekirse birlikte çalışarak artırabileceğimize karar verdik” dedi ve ekledi: “Sadece körü körüne şirket satın almıyoruz çünkü geliştirme kaynakları istiyoruz. İşimizin ölçeğini genişletmenin, Nintendo’nun sağladığı eğlencenin değerini fiilen artıracağını düşünmüyoruz.”

Furukawa hem Perşembe günü yaptığı açıklamada, küresel güya iletken kıtlığının Nintendo’nun Switch imal çabalarını engellediğini söylemişti. Imal hacmini etkileyen en büyük eksikliklerden birinin güya iletken eksikliği olduğunu biliyorduk. Sony’nin CFO’su Hiroki Totoki de buna benzer ama “iyimser” bir izah etme yapmıştı. Akıllı telefonlardan otomobillere kadar tüm tüketici elektroniği endüstrilerini etkileyen bu sorun hakkında özel açıklamalar yapan Totoki, Sony’nin bu sorunla başa çıkabileceği araçlara sahip olduğunu öne sürmüştü.

İlginizi çekebilir: Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir