Nokia 5.1 Plus’ın Android 9 Pie Güncellemesi Alacağı Açıklandı

Cep Telefonları admin 159 Okundu
sponsorlu reklam

Nokia 5.1 Plus'ın Android 9 Pie Güncellemesi Alacağı Açıklandı

Nokia markasıyla akıllı telefon üreten HMD Global’ın ürün yöneticisi Juho Sarvikas, attığı bir Tweet ile Nokia 5.1 Plus’ın Android 9 Pie güncellemesi alacağını duyurdu.

Nokia’yı zeki telefon piyasasına geri döndüren şirket HMD Global, 2016 yılında Aralık ayında kurulmuştu. Sağladığı çabuk ve sorunsuz güncellemeler ile Nokia kullanıcılarını hoşnut eden HMD Global, bugün Nokia 5.1 Plus modeli için bir güncelleme haberi verdi.

HMD Global’ın ürün yöneticisi Juho Sarvikas, bugün attığı Tweet ile Nokia 5.1 Plus’ın Android 9 Pie güncellemesi alacağını duyurdu. Sarvikas’ın paylaştığı gönderideki bir öteki detay da Nokia 5.1 Plus’ın Android 9 Pie güncellemesi alacak son aygıt olacağı. 

Sarvikas’ın attığı Tweet’te cihaza gelecek güncelleme ile nelerin değişeceği belirtilmese de Nokia 5.1 Plus’ın Google’ın Android One programına dahil olduğu düşünülürse, öteki güncelleme alan Android One programına dahil cihazlar ile benzer özelliklerin gelmesi bekleniyor. Güncelleme bölge cihazlarda batarya ömrünü uzatacak optimizasyonların, yeni hareket kısayollarının, emniyet ve performans iyileştirmelerinin yeni güncelleme ile geldiğini görmüştük. Nokia 5.1 Plus’a da bu standart yeniliklerin gelmesi bekleniyor. 

Nokia X5 olarak da bilinen cihazda MediaTek Helio P60 işlemci, 4GB RAM ve 3,060 mAh pil bulunuyor. Android 9.0 Pie güncellemesinin, Nokia 5.1 Plus’ı fark edilebilir düzeyde iyileştireceği düşünülüyor. Ayrıca Nokia 5.1 Plus, Nokia’nın Android 9’a güncellenen 6. cihazı olma özelliğini taşıyor. 

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/nokia-5-1-plus-official-android-9-0-pie-update_id112260

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir