Nokia 9 PureView, Ocak Ayının Son Haftasında Resmi Olarak Tanıtılacak

Haberler admin 133 Okundu
sponsorlu reklam

Nokia 9 PureView, Ocak Ayının Son Haftasında Resmi Olarak Tanıtılacak

5 arkadaki kamerasıyla, akıllı telefon tarihinin en merak edilen cihazlarından biri olan Nokia 9 PureView hakkındaki söylentiler nihayet son buluyor. Nokia 9 PureView’in, ocak ayının son haftası tanıtılması bekleniyor.

HMD Global doğru akıllı telefon piyasasına sağlam bir geri dönüş yapan Nokia, yeni cihazı Nokia 9 PureView ile dikkatleri üstüne toplamış durumda. Üst seviye akıllı telefonlara karşısında Nokia göre üretilen ilk önemli karşı taraf olma özelliğini içeren Nokia 9 PureView, bir güya 2019’un birincil ayında düzenlenecek bir etkinlik ile tanıtılacak.

Eğer bahis doğru çıkarsa, düzenlenecek lansman bir teknoloji fuarında olmayacak. 2019’un ilk iki teknoloji fuarından ilki Ocak ayının başında Las Vegas’ta, ikincisi ise Mart ayının başında Barselona’da düzenlenecek. Bu da Ocak ayının sonundaki lansmanın, HMD Global kadar düzenlenecek özel bir etkinlik olacağı anlamına geliyor. Hem bir takım söylentilere tarafından, bu etkinlikte resmi tanıtım haricen başka sürprizler de karşımıza çıkabilir.

Daha önce sızdırılan görüntülerde, tasarım hakkında çoğu detaylar gün yüzüne çıkmıştı. 5.9-inçlik bir ekrana sahip olacak Nokia 9 PureView, Nokia 8’den daha ince bir tasarımla karşımıza çıkacak. Nokia 9 PureView’in en uyarı çeken özelliği hiç kuşkusuz arka kamera seti. Derinlik sensörü de taşıyan 5 arka kameranın neler yapacağı en merak edilen konu.

Sızdırılan diğer bilgilere göre Nokia 9 PureView, Snapdragon 845 ile birlikte 8GB RAM ve 128 GB depolama özelliklerine sahip olacak. 5 arka kamerasının yanı sıra ön kamerada da gösterişli olan Nokia 9 PureView, 12 MP’lik bir ön kamerayla gelecek. 4150 mAh bataryasıyla uzun pil ömrü sunacak cihazın QHD ekranında çentik bulunmaması bir öteki detaylar. Akıllı telefon piyasasında şimdiden adından söz ettiren Nokia 9 PureView için birazcık daha beklememiz gerekiyor gibi görünüyor.

Kaynak : https://androidcommunity.com/nokia-9-pureview-to-reportedly-be-unveiled-last-week-of-january-20181228/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir