Nomachine

Programlar admin 128 Okundu
sponsorlu reklam

Nomachine

Nomachine, uzaktaki bir bilgisayara tehlikesiz bir şekilde bağlanıp ekran üzerinden istediğiniz işlemleri yapmanıza olasılık karşılayan ücretsiz uzak masaüstü programı.

Nomachine göre geliştirilmiş olan NX protokolü doğru yüksek güvenlik ve video performans sunması (Özellikle karşı bilgisayarda açılan HD video takılmadan izlenebiliyor) programın tercih edilme nedenleri aralarında.

Windows, Mac OS X ve Linux (Redhat, Suse, Fedora, Debian, Ubuntu) tabanlı bilgisayarlara kurulabiliyor olması, bambaşka platformlar kullanan kurumsal şirketler için kayda değer bir fayda. Diğer yandan uzakta bilgisayardaki ekran görüntüsünü video olarak kaydedebilen program, disk ve yazıcı paylaşımı açık havada usb cihazları uzaktan bilgisayara bağlama gibi gelişmiş imkanlar sunuyor.

Programın uzak bağlantı arabulucu; Windows, Mac OS X ve Linux’da kurulan programın içinde yer alıyor. iPhone, iPad ve Android tabanlı zeki telefon ve tabletlerde ise Appstore ve Google Play üzerinden indirilecek olan tatbik ile kullanılabiliyor . Dolayısıyla sokakta olduğunuz zamanlarda bile cep telefonu veya tablet kullanarak uzaktaki bilgisayara kopamamak muhtemel oluyor.

Nomachine, Teamviewer ve öteki rakiplerinden öbür olarak irtibat için sabit bir port (4000) kullanıyor, dolayısıyla programı kullanabilmek için güvenlik duvarı (firewall) üzerinde bu portun açılması gerekiyor. Bu koşul günümüzde birazcık geleneksel kalsa da programın öteki özellikleri bu eksiğini kapatıyor.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir